Паркування з порушеннями: муніципальну варту Рівного наділили правом штрафувати

Паркування з порушеннями: муніципальну варту Рівного наділили правом штрафувати

Офiцiйно
Паркування з порушеннями: муніципальну варту Рівного наділили правом штрафувати
Суспільне Рівне

Працівників департаменту муніципальної варти у Рівному наділили повноваженнями інспекторів з паркування. Рішення про це прийняв виконком. Як повідомив керівник департаменту Андрій Пасічник, інспектори муніципальної варти виноситимуть постанови про адмінпорушення на території громади.

Рівненський міськвиконком уповноважив працівників департаменту муніципальної варти розглядати справи та виносити постанови про адмінправопорушення правил паркування. Це рішення прийняли 14 вересня.

Керівник департаменту Андрій Пасічник зазначив, що згідно з новою редакцією статті 219 Кодексу про адмінправопорушення, це можуть робити вповноважені місцевою владою особи.

"Зокрема, цитую: "від імені виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад розглядати справи про адмінправопорушення, передбачені частинами першою, третьою статті 122Стаття 122. Перевищення встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на заборонний сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього рухуПеревищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, порушення вимог дорожніх знаків та розмітки проїзної частини доріг, правил перевезення вантажів, буксирування транспортних засобів, зупинки, стоянки, проїзду пішохідних переходів, ненадання переваги у русі пішоходам на нерегульованих пішохідних переходах, а так само порушення встановленої для транспортних засобів заборони рухатися тротуарами чи пішохідними доріжками., а також частинами першою, другою статті 152-1 Стаття 152-1. Порушення правил паркування транспортних засобів та порушення правил обладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобівПорушення правил паркування транспортних засобів, у тому числі неоплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування за кожну добу користування;Паркування транспортних засобів на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг (крім випадків, визначених частиною шостою цієї статті), або на місцях, не призначених для паркування відповідних транспортних засобів.КУпАП і накладати адміністративні стягнення мають право вповноважені виконкомом сільської, селищної, міської ради посадові особи виконавчих органів інспектори з паркування", – зазначив Андрій Пасічник.

Штрафувати за неправильне паркування уповноважили старших інспекторів та інспекторів. Директору департаменту таких повноважень вирішили не давати. Обґрунтовуючи важливість прийняття рішення виконкомом, Андрій Пасічник зауважив, що це "позитивний досвід інших міст".

"В інших містах інспектори з паркування працюють, зокрема, Львів, Івано-Франківськ, Тернопіль. Постанови будуть виноситися, буде людям надана можливість, так як в інших містах – платити половину суми задля погашення штрафу, а надалі, якщо не будуть погашатися, будемо звертатися до виконавчої служби, налагодимо процедуру, як правильно це має відбуватися, щоб виконавча стягувала ці штрафи", – сказав він.

Керівник департаменту також розповів, що інспектори матимуть при собі планшети, аби фіксувати порушення на фото.

"Маючи при собі пристрої, які будуть закуплені, обліковані, він здійснює фотофіксацію – три фото: спереду, ззаду з фіксуванням номерного знаку. Якщо є можливість – знаку, який порушує автомобіль", уточнив Андрій Пасічник.

До прикладу, у Львові порушення правил зупинки та стоянки передбачає штраф від 340 до 680 гривень.

Що відомо

  • 22 липня на сесії міськради затвердили перелік ділянок у Рівному, відведених під паркування транспорту. 32 платних паркувальних майданчики зможуть вмістити 945 автівок.
  • Департамент муніципальної варти у Рівному створили 29 квітня цього року. До роботи працівники новоствореного підрозділу ще не приступили. У штаті муніципальної варти працюватиме понад два десятки людей. Утримання департаменту обходитиметься в майже 15 мільйонів гривень на рік.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

На початок