Довибори до Верховної Ради: перші порушення по округу №184 зафіксувала ОПОРА

Довибори до Верховної Ради: перші порушення по округу №184 зафіксувала ОПОРА

Довибори до Верховної Ради: перші порушення по округу №184 зафіксувала ОПОРА
УНІАН

Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала порушення по одномандатному виборчому округу № 184. Про це у програмі Українського радіо. Херсон розповів координатор спостереження ОПОРИ за виборами в Херсонській області Євген Гладкий.

"Ми фіксували порушення зареєстрованих кандидатів. Це стосується того, що на зовнішній рекламі двох кандидатів не було надруковано вихідних даних (хто надрукував, скільки надрукували, яка відповідальна особа). Ми звернулися до поліції, поліція розглядає кожну справу. Якщо визнає винними, то скоріш за все рекламні агенції отримають адміністративний протокол і будуть сплачувати штраф", - розповів Гладкий.

Спостерігала ОПОРА і активність певних кандидатів на виборчому окрузі.

"Оцінювали їх як потенційних кандидатів. Бо до того моменту, як вони зареєструються, ми не вважаємо, що вони є кандидати і до них можна застосувати виборче право. Бачили, що певні кандидати проводили якісь активності. Сказати, що це було порушення ми не можемо. По суті Закон починає діяти з 1 вересня. До 1 вересня ми можемо говорити що це не порушення закону, а порушення демократичних виборчих стандартів. Тобто рівності і можливості всіх кандидатів. В кого більше ресурсів, той почав раніше", - каже регіональний координатор.

За його словами наразі на окрузі зареєстровано 6 кандидатів у народні депутати.

"Близько 10 кандидатів набереться, тому що провладна політична партія "Слуга народу" ще не визначилася, є і "Батьківщина". Можливо самовисуванці підуть, ще нові обличчя і нові політичні партії з`являться, як ми маємо зараз", - каже Євген Гладкий.

Побували представники ОПОРИ і на першому засіданні окружної виборчої комісії. Вона зібралася не повним складом і не у тому приміщенні, яке прописане на сайті ЦВК.

"10 вересня ЦВК створила окружну виборчу комісію і в понеділок 13 вересня вони зібралися і провели своє перше засідання. Були присутні 12 членів комісії із 18. Це правомочно, вони зібралися і діють відповідно до діючого законодавства. Єдине що вони зібралися не в тому приміщенні. Голова комісії аргументує тим, що це набагато зручніше і є певні безпекові питання"- каже регіональний координатор ОПОРИ.

Що відомо:

  • Центральна виборча комісія на засіданні 14 вересня зареєструвала кандидатами у народні депутати на проміжних виборах по виборчому округу №184 ще трьох претендентів.
  • На Херсонщині під час форуму депутатів місцевих рад від "Європейської Солідарності" висунули кандидата у народні депутати України по 184 округу. Ним став Ігор Йосипенко.
  • Центральна виборча комісія на своєму сайті опублікувала склад окружної виборчої комісії з виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 31 жовтня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі № 184.
  • Центральна виборча комісія на засіданні 10 вересня утворила окружну виборчу комісію по виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №184.
  • Центральна виборча комісія на своєму засіданні 10 вересня зареєструвала трьох кандидатів у народні депутати України по одномандатному виборчому округу №184. Всіх на з’їздах висунули політичні партії.
  • Заступник голови Херсонської обласної ради, член партії «Нам тут жити Геннадій Лагута 9 вересня подав документи до Центральної виборчої комісії на реєстрацію кандидатом у нардепи по округу №184.
  • 7 вересня на черговому засіданні Центральна виборча комісія не зареєструвала трьох претендентів на місце народного депутата України по округу №184 на Херсонщині.
  • 4 вересня на III з'їзді "Партії Ігоря Колихаєва "Нам тут жити!", який відбувся у Новій Каховці Херсонської області, офіційно висунули єдиного кандидата на проміжні вибори до Верховної Ради по 184-му виборчому округу. Ним став Геннадій Лагута.
  • 3 вересня Центральна виборча комісія не зареєструвала кандидатами на проміжних виборах народного депутата по округу № 184 на Херсонщині п’ятьох претендентів.
  • 1 вересня у Херсонській та Черкаській областях розпочався виборчий процес. У цих округах 31 жовтня відбудуться довибори до Верховної ради.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

На початок