Громадян Афганістану, які претендують на статус біженців, можуть поселити в чернігівській колонії

Громадян Афганістану, які претендують на статус біженців, можуть поселити в чернігівській колонії

Громадян Афганістану, які претендують на статус біженців, можуть поселити в чернігівській колонії
ФОТО: Суспільне Чернігів

Громадян Ісламської Республіки Афганістан можуть тимчасово поселити на території Чернігівської виправної колонії №44. Як повідомили Суспільному у відділі комунікацій Державної кримінально-виконавчої служби, на прохання Кабміну Мін’юст запропонував приміщення трьох колоній: окрім чернігівської, ще черкаську й кременчуцьку.

Остаточне рішення про це має ухвалити Кабінет Міністрів. Чернігівська виправна колонія №44 була виправним закладом для жінок. Нагадаємо, її розформували й вивезли ув’язнених у листопаді 2020 року. Там було приміщення для спільного проживання матерів із дітьми.

"Оскільки територія чернігівської жіночої колонії пристосована до перебування там дітей, якщо приймуть таке рішення, то в першу чергу сім’ї з дітьми поїдуть сюди. Але це – не більше 100 людей, уже разом з дітьми", – повідомили в Мін'юсті.

Зараз на Чернігівщині у Пункті тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (село Розсудів, колишній Ріпкинський район, – ред.) перебуває 31 громадянин Ісламської Республіки Афганістан. Серед них є жінки і чоловіки. Про це Суспільному у відповідь на запит повідомили в ДМС.

Вони почали прибувати у пункт після початку евакуації. Згідно з повідомленням, на базі пункту облаштували обсерватор для запобігання поширенню коронавірусної інфекції. В ньому з 15 серпня побували 134 громадянина Ісламської Республіки Афганістан.

Це тимчасовий прихисток, сказала в коментарі Суспільному правозахисниця Надія Едієва.

"Тобто, їх не схопили і не розмістили там за рішенням суду, як тих, хто нелегально в’їхав та територію країни. Таку кількість людей просто нема де більше розмістити. Інших мігрантів з інших країн, які там проживали, перемістили до Волинського й Миколаївського пунктів, аби забезпечити всю територію (Чернігівського пункту, – ред.) для цих афганських громадян, які зараз прибувають".

За її словами, громадяни Афганістану в першу чергу мають написати заяву про отримання статусу біженця. Це – спосіб узаконити своє перебування на території України.

"І міграційна служба видає їм довідку про звернення за статусом. Тоді вони вже вважаються легалізованими, адже "перебувають в процедурі". Тобто, можуть вільно переміщатися країною, шукати роботу", – говорить Надія Едієва.

Маючи цю довідку, громадяни Ісламської Республіки Афганістан можуть без перешкод пересуватися територією України. Але, обравши для проживання іншу область, вони мають звернутися до тамтешньої міграційної служби. Туди передають їх справу і видають довідку заново. На це кілька причин, каже правозахисниця, і основна полягає в тому, щоб швидко знайти людину, коли буде прийнято рішення про статус біженця чи з’являться проблеми у його присвоєнні. До того ж процедура передбачає співбесіди, на які запрошують адвокатів та перекладачів, і це також відбувається під контролем місцевої міграційної служби.

Громадяни Афганістану, які заявили про бажання отримати статус біженців, шукають собі постійне місце проживання. Джанат Танай, який є президентом громади афганців в Одеській області, розповів у коментарі Суспільному, що протягом кількох минулих тижнів з території нашої області до них приїхали шість сімей з дітьми. Громада ними опікується: допомагає шукати роботу й прихисток. Розмістити всі родини одночасно громада не в змозі, сказав Джанат Танай.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок