"До 90% дітей з раком крові повністю одужують" - дитячий онколог з Херсонщини

"До 90% дітей з раком крові повністю одужують" - дитячий онколог з Херсонщини

"До 90% дітей з раком крові повністю одужують" - дитячий онколог з Херсонщини

Чи спостерігається в останні роки тенденція до збільшення кількості хворих на онкологію дітей у Херсонській області і з яким діагнозом можна лікуватись у регіоні? Про це говорили у студії Сьогодні.Головне із завідувачкою гематологічного відділення Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні Риммою Александровою та дитячим онкологом Сергієм Ляшенком.

"Щороку стабільно ми виявляємо від 30 до 40 діток з патологією. Серед онкогематологічних захворювань трапляються: лейкоз (лейкемія), злоякісні новоутворення лімфовузлів. А до не злоякісних гематологічних захворювань відносяться такі, як імунні тромбоцитопенічні пурпури і спадкові захворювання - гемофілії А, В і С. Ще є не злоякісні захворювання - анемії. Це – залізодефіцитні. Ними займаються у нашому відділенні. Останні роки тенденція до зростання не спостерігається", - говорить Римма Александрова.

"З роками змінилась схема лікування, воно стає більш тривалим і дає кращий прогноз. Якщо порівнювати із ситуацією 10 років тому, то можна відмітити, що одужань дітей від дитячого раку збільшилось. Наприклад, серед дітей з раком крові на сьогоднішній день – 90% одужання повністю. Деякі захворювання, наприклад, центральної нервової системи, головного мозку, якщо було виявлено на ранніх стадіях, то можна провести операцію, променеву терапію, потім закріпити це хіміотерапією і також можна отримати хороший прогноз лікування. Якщо згадати, як було років 10 тому, то такі діти на 30-50 % зовсім не виліковувались", - каже Сергій Ляшенко.

Завідувачка гематологічного відділення обласної дитячої лікарні говорить, невелике зростання кількості дітей у їхньому відділенні може бути пов’язаним із тим, що з’явилась тенденція до лікування у регіонах, а не у лікарнях вищого рівня – Інституті раку, "Охматдиті".

"Через медичну реформу до обласних лікарень стало поставлятись більше препаратів. У нашій лікарні з’явились КТ, МРТ. Тому ми можемо поставити діагноз, призначити терапію, яку раніше призначали у Києві. Вже давно казали, що таких діток лікуватимуть у регіонах, щоб діткам було більш зручно, і родина тут", - говорить завідувачка.

Трансплантацію кісткового мозку згідно із наказом Кабінету Міністрів України від березня 2020 року №257, говорить Римма Александрова, можуть робити в Україні. Цим займається відділення трансплантації кісткового мозку у лікарні "Охматдит".

"Небагато у нас діток потребують цієї операції, може, 1-2 дитини на рік. Мультидисциплінарна команда лікарні "Охматдит" вирішує, якій дитині треба яка трансплантація: родинного чи неродинного донора. Якщо потрібно, там займаються пошуком донора, підбираючи з банку донорів всього світу. Великої черги немає. І всі діти, на мою думку, встигнуть отримати те, чого вони потребують", - розказала завідувачка гематологічного відділення.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди