Шукають благодійників. На лінійний прискорювач для онкодиспансеру Сум не вистачає 30 млн. гривень

Шукають благодійників. На лінійний прискорювач для онкодиспансеру Сум не вистачає 30 млн. гривень

Шукають благодійників. На лінійний прискорювач для онкодиспансеру Сум не вистачає 30 млн. гривень
Суспільне Суми

Для закупівлі лінійного прискорювача – установки для проведення променевої терапії – в Сумському обласному онкодиспансері не вистачає 30 млн гривень – це половина від необхідної суми. Де планують брати кошти, і на якому етапі реконструкція самого онкодиспансеру, - у матеріалі Суспільного.

Зараз триває утеплення і модернізація основного корпусу онкологічного диспансеру, де розміщуються хірургічне відділення та стаціонар. Роботи виконують за гроші Державного фонду регіонального розвитку. Завершити планують до кінця року. Також поруч із корпусом демонтують старі споруди. Тут буде паркова зона, - розповідає директор диспансеру Володимир Шевченко. У перспективі планують і закупівлю обладнання. Серед основного – лінійний прискорювач, про який говорять останні чотири роки.

"Практично готова в цьому місяці проєктно-кошторисна документація на капітальний ремонт бункера. Паралельно ідуть підготовчі роботи навколо бункера. Демонтований «РОКУС» – апарат променевого лікування, демонтована апаратура. Наразі проходить процедура тендерів на придбання прискорювача, щоб до кінця року ми уклали договір, щоб вже він був у нас встановлений", - розповів директор.

Мінімальна вартість прискорювача, за словами Володимира Шевченка, - 60 мільйонів гривень. Нині мають половину від необхідної суми.

Шукають благодійників. На лінійний прискорювач для онкодиспансеру Сум не вистачає 30 млн. гривень

14 вересня на території онкодиспансеру зібралися представники обласної і міської влади – уклали тристоронній меморандум про співпрацю для реорганізації онкодиспансеру.

"Є домовленість і з офісом президента про те, що наступного року цей об’єкт і закупівля обладнання буде включено в програму Велике будівництво", - сказав голова облдержадміністрації Дмитро Живицький.

"Ми вже прийняли рішення і передали 15 мільйонів гривень на КТ, ці кошти вже направлені цільовою субвенцією на дане придбання", - сказав Сумський міський голова Олександр Лисенко.

Комп’ютерний томограф, який планують встановити до кінця 2021 року, - один з апаратів, необхідних для планування променевої терапії.

Читайте також: Найчастішими причинами смертей на Сумщині у 2020-му році стали онкологічні захворювання та хвороби системи кровообігу

Для збору грошей для придбання лінійного прискорювача планують долучати меценатів: аграріїв, бізнесменів, усіх небайдужих жителів області, - говорить начальник управління охорони здоров’я Сергій Бутенко.

"Створений благодійний фонд, де підприємці, благодійники, меценати перераховують кошти, всі жителі області можуть хто гривню, хто більше, перерахувати. Так, до речі, робилося в Чернігівській області, в інших областях. Ми навіть думаємо про те, щоб запропонувати театрам, філармоніям проведення благодійних концертів. Маємо намір звернутися до банків, щоб в банкоматах була послуга "жертвую гривню", - сказав Бутенко.

Шукають благодійників. На лінійний прискорювач для онкодиспансеру Сум не вистачає 30 млн. гривень

Для ефективного проведення променевої терапії онкодиспансеру потрібно три лінійних прискорювачі: 2 низькоенергетичних і 1 високоенергетичний. Для їх придбання потрібно близько 180 мільйонів гривень. Усього на реконструкцію закладу – 250 мільйонів.

За словами директорки обласного департаменту фінансів Олени Батраченко, чи зможуть запланувати кошти з обласного бюджету для онкодиспансеру на 2022 рік, поки не знають. Точні цифри, за її словами будуть відомі наприкінці року.

Що відомо

  • Обласний онкологічний диспансер у Сумах відкрили 70 років тому.
  • Зараз в області на обліку перебувають 37 тисяч онкохворих. Щороку рак виявляють у чотирьох з половиною тисяч мешканців Сумщини. Приріст за перше півріччя 2021 року склав 2 тисячі. Найбільше людей захворіло у Тростянецькому, Охтирському, Білопільському і Роменському районах.
  • Від новоутворень, майже всі з яких - злоякісні (онкологічні захворювання), у 2020-му році на Сумщині померли 2431 людина. За 2019 рік, згідно з інформацією управління охорони здоров'я, від онкології померли 2526 людей.
На початок