У лондонському Музеї дизайну відкриється велика ретроспектива про Емі Вайнгауз

У лондонському Музеї дизайну відкриється велика ретроспектива про Емі Вайнгауз

У лондонському Музеї дизайну відкриється велика ретроспектива про Емі Вайнгауз

До 10 річниці смерті найвідомішої попспівачки Великої Британії Емі Вайнгауз у Лондоні відривається виставка "Емі: поза сценою". Це перша подібна експозиція та дослідження життя та кар'єри музикантки, повідомила The Guardian.

Виставка складатиметься з особистих речей співачки, які ніколи не експонувалися, наприклад, електрогітари Daphne blue Fender Stratocaster, на якій вона грала під час випуску дебютного альбому Frank, рукописних нот та текстів пісень.

Також буде одяг співачки та дослідження, як вона до нього ставилася. Наприклад, червона сумка Moschino та жовта сукня Preen нагадають про музичні премії, які отримувала Вайнгауз у 2007 році.

"Неперевершений голос Емі, сповідні тексти та непересічний вигляд зробили її однією з найулюбленіших художниць світу, - сказано на сайті музею. - Відкрийте для себе історію ранньої кар’єри Емі за її записами та підлітковими зошитами, щоби розгадати її музику та віддати належне широкому спектру музичних стилів, які були у творчості Вайнгауз, від Дайни Вашингтон до Марка Ронсона та джазу".

"Про неї як серйозну музикантку не було сказано нічого - те, як вона була зображена у засобах масової інформації, зменшило її спадщину, - сказала керівниця кураторського відділу Музею дизайну Прія Ханчандані. За словами кураторки, виставка буде зосереджена навколо музики, моді та стилях співачки. "Є відчуття, що про неї не розказана вся історія", - сказала Ханчандан.

Відкриття ретроспективи - 26 листопада. Після того, як глядач пройде всі зали, він потрапить у напівкруглий простір, де його зустріне комп'ютерне зображення Емі. Це буде фінальна крапка виставки.

Що відомо

  • Емі Вайнгауз у "нульових" була найуспішнішою попспівачкою Британії: ввійшла до Книги рекордів Гіннеса, отримавши п'ять премій "Греммі"; за версією газети Sunday Times, посіла десяте місце в списку найбагатших музикантів Британії віком до 30-ти років. Її статок оцінювався 16,5 млн доларів.
  • У віці 14 років Емі написала свої перші пісні й вперше спробувала наркотики.
  • 23 липня 2011 року співачку знайшли мертвою. У 27 років вона померла від алкогольної інтоксикації, перед цим довго лікувалася від наркозалежності та алкоголізму.
  • Вайнгауз вплинула не лише на світ музики, а й моди. Вона носила зачіску Бабетта, як у Бріжіт Бардо в 50-х і 60-х роках, малювала нескінчені стрілки навколо очей, полюбляла міні та декольте. У 2007 році стала героїнею передосінньої колекції Chanel, показ якої пройшов в Лондоні.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад