Чемпіона Африки з дзюдо дискваліфікували на 10 років через "політичний протест" на Олімпіаді-2020

Чемпіона Африки з дзюдо дискваліфікували на 10 років через "політичний протест" на Олімпіаді-2020

Чемпіона Африки з дзюдо дискваліфікували на 10 років через "політичний протест" на Олімпіаді-2020
Goalzzz.com

Алжирець міг натрапити на Іграх у Токіо на дзюдоїста з Ізраїля і вирішив не змагатися взагалі.

Міжнародна федерація дзюдо покарала 10 роками дискваліфікації чемпіона Африки Фетхі Нуріна та його тренера Амара Беніклефа. Про це повідомляє прес-служба організації.

Рішення щодо покарання Нуріна у Міжнародній федерації дзюдо прийняли через інцидент, який відбувся на Олімпійських Іграх у Токіо. Атлет відібрався на Олімпіаду-2020 і мав представляти збірну Алжиру (вагова категорія до 73 кг).

Проте у підсумку Нурін не провів жодної сутички на Олімпіаді-2020 через "політичний протест". А згодом Міжнародна федерація дзюдо винесла проти нього вердикт із тривалою дискваліфікацією.

Читайте також: Першу ракетку світу Джоковича покарали штрафом у фіналі US Open за неспортивну поведінку. Що сталось

За що покарали алжирського дзюдоїста?

30-річний дзюдоїст на старті виступів на Олімпійських Іграх мав зустрітитися з суданцем Мохамедом Абдалрасулом. У разі перемоги Нурін мав натрапити на ізраїльтянина Тохара Бутбула.

Нурін неодноразово висловлював підтримку Палестині, з якою у Ізраїля загострився конфлікт у 2021 році. І, дізнавшись, як складається сітка у наступних раундах, вирішив відмовитися від сутички із суданцем Абдалрусулом.

У Міжнародній федерації дзюдо наголосили, що Нурін, а також його тренер використали Олімпійські Ігри "як платформу для протесту, а також політичної та релігійної пропаганди", що порушує етичний кодекс Олімпіади. І відсторонила його від змагань.

Дискваліфікація Нуріна означає, що він не може брати участь на змаганнях, які проходять під егідою Міжнародної федерації дзюдо до 23 липня 2031 року. При цьому дзюдоїст та його тренер мають можливість оскаржити це рішення у Спортивному арбітражному суді.

Це не вперше Нурін знімається зі змагань, намагаючись уникнути сутичок із дзюдоїстами з Ізраїлю. Таким саме чином він знявся з чемпіонату світу у Токіо.

Що відомо

  • Нурін - 3-разовий чемпіон Африки з дзюдо. Востаннє він здобував "золото" у 2021 році.
  • Олімпіада-2020 мала стати першою у кар'єрі алжирського дзюдоїста. Проте Нурін на ній так і не вийшов.
  • Ізраїльтянин Бутбул, зустрічі з яким намагався уникнути Нурін, розпочав виступи на Олімпіаді-2020 у третьому раунді і у підсумку посів сьоме місце.
  • У 2021 році Міжнародна федерація дзюдо дискваліфікувала федерацію Ірану до 2023 року через наказ спортсмену Саїду Моллаї виходити на татамі проти ізраїльтянина Сагі Мукі, на що той відповів відмовою.

Вибір редакції

На початок