Леся Цуренко поступилася на старті турніру в Люксембурзі

Леся Цуренко поступилася на старті турніру в Люксембурзі Федерація тенісу України

Українка тричі подавала на сети, але не змогла дотиснути суперницю.

На турнірі WTA250 у Люксембурзі триває другий день матчів основної сітки. Українка Леся Цуренко, яка подолала кваліфікацію, розпочала головну частину змагань із зустрічі з білорускою Аляксандрою Сасновіч.

Українка, яка нині посідає 165-те місце у рейтингу WTA, в складному матчі, який тривав дві з половиною години, поступилася білорусці, яка раніше входила до топ-30 світу (нині 111-та ракетка) – 5:7, 6:7.

Востаннє Цуренко вдавалося виграти матч основної сітки після подолання кваліфікації в серпні 2020 року на турнірі в Празі.

Це була четверта очна зустріч Цуренко й Сасновіч. До цього українка вела 2:1, проте її перемоги припадають ще на 2010 і 2014 роки. Останній же матч 2021-го в Мельбурні в трьох сетах виграла білоруска.

Як відбувався матч

Цуренко одразу почала матч із брейку, під нуль вигравши подачу Сасновіч. Проте наступні два гейми були значно конкурентніші. Леся врятувала власну подачу, відігравши п'ять брейкпойнтів. А в наступному геймі українка сама мала шість можливостей повести з подвійний брейком, але не реалізувала їх.

Був шанс і в п'ятому геймі, але білоруска також відігралася. Врешті Аляксандра зрівняла рахунок у восьмому – 4:4, але не змогла втримати свою подачу, і Цуренко вийшла подавати на сет. Українка заробила сетбол, та знову недотисла й дозволила Сасновіч повторно зрівняти – 5:5, а потім і повести 6:5.

У запеклому 12-му геймі на подачі Цуренко гору взяла білоруска. Сасновіч з другого сетпойнта взяла партію – 7:5.

Рівний теніс продовжився й у другому сеті. Тенісистки сім геймів поспіль вигравали подачі одна одної! Українка мала геймпойнти на своїх подачах, проте невимушені помилки не давали їх реалізувати.

Переломним став брейк у сьомому геймі. Тепер уже удари в аут Сасновіч допомогли Цуренко вийти вперед – 4:3. А далі українка вперше за другу партію втримала власну подачу – 5:3 після чергового удару в сітку від суперниці.

За 5:4 Леся вдруге за матч вийшла подавати на сет, але знову безуспішно. Українка відіграла п'ять брейкпойнтів, але не впоралася з шостим, влучивши в сітку після довгого розіграшу.

Та Цуренко повернула лідерство на подачі Сасновіч, вигравши гейм із четвертого брейкпойнта.

Третя подача на сет українки в цьому матчі знову була невдалою: Леся не впоралася з потужним прийомом білоруски та не виграла жодного м'яча – 6:6.

Результат сету вирішився на тайбрейку, який так само проходив у близькій боротьбі. Українка відіграла один матчбол, але врешті поступилася 6:8, вибивши останній м'яч у аут.

За матч Цуренко жодного разу не подала навиліт, але й не припускалася подвійних помилок. Українка подавала першим м'ячем у 67% випадків.

• WTA. Люксембург. Перший раунд

Леся Цуренко (Україна) – Аляксандра Сасновіч (Білорусь) 0:2 (5:7, 6:7 (6:8))

• Цуренко – єдина представниця України на турнірі в Люксембурзі. У 2018 році на цьому турнірі Даяна Ястремська дійшла до півфіналу.
  • Це перший турнір Цуренко після виступу на US Open, де українка дійшла до другого раунду кваліфікації й поступилася словачці Анні Шмідловій.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаТрансляція ЧС з футзалу