НАЗК перевіряє декларацію про доходи заступниці голови Дніпропетровської ОДА: що каже посадовиця

НАЗК перевіряє декларацію про доходи заступниці голови Дніпропетровської ОДА: що каже посадовиця

НАЗК перевіряє декларацію про доходи заступниці голови Дніпропетровської ОДА: що каже посадовиця
Фото: УНІАН

Національне агентство з питань запобігання корупції перевіряє 37 декларацій публічних службовців, в тому числі й заступниці голови Дніпропетровської облдержадміністрації та депутатки обласної ради Ольги Горб.

Її дані перевіряють через повідомлення про можливе недостовірне декларування від громадян, журналістів та правоохоронців, про це йдеться на офіційному сайті НАЗК.

Громадська організація «Громадський контроль» провела власне розслідування, де зафіксували неточності у деклараціях за різні роки заступниці голови Дніпропетровської області, серед яких, за підрахунками активістів «Громконтролю», неточна інформація щодо кредитів, вартості квартири та спадщини:

За інформацією організації, Ольга Горб у 2020-му році купила квартиру за 89 тисяч доларів США в історичному центрі Києва в районі старого Подолу.

«Але, відповідно до ринку нерухомості та довідки державної оцінки, така квартира коштує від 120-ти до 190 тисяч грн. Тобто або заступниці губернатора пощастило і вона купила її нижче за ринкову вартість або ціна квартири в декларації занижена на суму від 740 тис. до 2,6 млн грн. Згідно з деклараціями, вона не могла дозволити собі купити квартиру навіть за заниженою вартістю, зазначеною в декларації (2,4 млн грн). Бо якщо скласти її доходи, заощадження та врахувати вартість квартири, то нестача виходить у 482 тис. грн. Також ми бачимо у декларації дивні маніпуляції з кредитами. Так у 2019 році в Ольги Горб вказаний кредит на 350 тис. грн, а у 2020 році цього кредиту немає, проте з'являється новий кредит на 160 тис. грн, який вона взяла раніше», – йдеться в повідомленні громадської організації.

Суспільне Дніпро звернулося до Ольги Горб за коментарем. Заступниця голови Дніпропетровської облдержадміністрації каже, що про перевірку знає. Усі дані в декларації відповідають дійсності, зазначила вона.

«Стосовно придбання у 2020 році, по-перше, в 2020 році я не працювала ще в Дніпропетровській ОДА. По-друге, в декларації є обґрунтовані кошти, за які була придбана ця квартира», – сказала Ольга Горб.

Також на підставі повідомлень про можливе недостовірне декларування НАЗК перевіряє дані судді Дніпровського апеляційного суду Людмили Каратаєвої. Крім того, за результатами аналізу ризиків у деклараціях цифровими інструментами, розпочали перевірку декларацій іншого заступника голови Дніпропетровської облдержадміністрації Сергія Карпенка та інспектора патрульної поліції області Віталія Улічкіна.

Читайте також

  • На яку зарплату претендує в.о. міського голови Запоріжжя Анатолій Куртєв – проєкт рішення

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок