"Не думав над переходом в іншу державу". Верняєв прокоментував свою заяву про "ультиматум"

"Не думав над переходом в іншу державу". Верняєв прокоментував свою заяву про "ультиматум"

"Не думав над переходом в іншу державу". Верняєв прокоментував свою заяву про "ультиматум"
Instagram @verniaev13

Олімпійський чемпіон зі спортивної гімнастики, який відбуває 4-річну дискваліфікацію за допінг, Олег Верняєв написав пояснення щодо слів, сказаних на церемонії з нагоди 30-річчя створення НОК України. Пост опублікований у соціальних мережах гімнаста.

У ньому Верняєв пояснює, що "не збирається шантажувати когось своїм переходом до іншої держави" і запевняє, що його слова "перевернули "з ніг на голову" для голосних заголовків".

Пост гімнаста опублікований за дві доби після того, як на Суспільне Спорт вийшов його коментар щодо ситуації в збірній України.

Суспільне Спорт публікує повний та дослівний текст відповіді Олега Верняєва:

"Вітаю всіх. В зв’язку з останніми новинами, хотів би внести корективи у заголовках наших ЗМІ.

Як завжди, з моїх слів донесли не всю інформацію яку я казав, тому зараз в декількох реченнях висловлю свою думку.

По-перше, я народився в Україні, в моєму рідному місті Донецьк і На Олімпійських Іграх в Ріо 2016 року, я підіймав стяг своєї країни. Я не збираюсь шантажувати когось своїм переходом до іншої держави і навіть не думав над цим, тим паче, з моєю ситуацією з відстороненнямВідсторонення Олега Верняєва тривало з листопада 2020 року до 13 липня 2021 року, поки в силу не вступила 4-річна дискваліфікація у справі про позитивний допінг-тест, - прим. ред..

Я розумію що мої слова перевернули з «ніг на голову» для голосних заголовків. Я висвітлюв події, які відбуваються всередині нашої збірної, а мої слова перекрутили і виставили з ганебної сторони.

По-друге, чому не було сказано те, що при підтримки Президента та міністерства -підтримують спорт і розвивають його?

Якщо взяти конкретно спортивну гімнастику , нам придбали саме той килим, який нам був потрібен на олімпійських іграх в Токіо, який коштує дуже багато. І при цьому на олімпійській базі «Конча-заспа» будується новий зал для спортивної гімнастики та інших видів спорту.

Я надіюсь, що моя ситуація з дискваліфікацією вирішиться і я зможу повернутись у тренувальний зал і плечем к плечу з нашим тренерським штабом та молодими, перспективним хлопцями у збірній - підготуватись до Олімпійських Ігор у Парижі 2024, повернувши ті традиції в спортивній гімнастиці, коли ми жодного разу не повертатись з Олімпійских Ігор без медалей. Всім дякую за увагу".

Що було сказано перед тим

У коментарі Олега Верняєва з церемонії святкування 30-річчя НОК України було вказано, що він "не думав і не шукав пропозицій [щодо переходу], оскільки ще не повернувся у спорт". Ось його пряма мова у відповідь на запитання про готовність виступати за збірну України на Олімпіаді-2024, яка була опублікована ще в суботу:

"Чи готовий представляти Україну на Олімпіаді-2024? Якщо зменшать [термін дискваліфікації]. Ну як: у нас тут паралельно йде конфлікт у збірній. І якщо мене повернуть у спорт, то, скажімо так, "сюсюкання не буде" - буде ультиматум: або я готуюся за повним карт-бланшом, мені готують усі умови, які потрібні, та прибирають усіх тих людей, які мені заважають. Або ж відпускайте мене і я йду туди, де мені буде зручно працювати. Куди? Я про це ще не думав, не шукав собі ніяких пропозицій, оскільки я ще не повернувся у спорт. Просто говорю: або я потрібен і робіть мені повні умови, або ж не потрібен і відпускайте".

У тому ж коментарі Олег заявив, що він хоче займатися спортивною гімнастикою вдома. Ось його пряма мова з відповіді на церемонії:

"Я хочу займатися гімнастикою та виступати. І хочу робити це вдома. І розраховую, що приймуть "правильну" сторону. Мені наша молодь не заважає, я її тільки підтримую".

Хто такий Олег Верняєв

  • 27-річний український гімнаст. Олімпійський чемпіон Ріо-2016 на брусах, а також віцечемпіон Олімпіади-2016 у багатоборстві.
  • 4-разовий призер чемпіонату світу на брусах (чемпіон-2014), а також бронзовий призер ЧС-2019 у багатоборстві. 6-разовий чемпіон Європи (усього на рівні континентальних першостей виграв 12 медалей).
  • Дискваліфікований на чотири роки через позитивний допінг-тест. Термін дискваліфікації - з листопада 2020 року до листопада 2024 року. Верняєв через дискваліфікацію пропустив Олімпіаду-2020 у Токіо.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонЛегка атлетикаТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо