Бельгія передала Україні науково-дослідне судно

Бельгія передала Україні науково-дослідне судно

Бельгія передала Україні науково-дослідне судно
https://www.facebook.com/A962Belgica

Бельгія передала Україні науково-дослідне судно "Бельгіка" для проведення екологічного моніторингу Чорного та Азовського морів.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

"13 вересня 2021 року Україна отримала від Бельгії легендарне науково-дослідне судно "Бельгіка". Цілком функціональне судно Уряд Бельгії передав Українському науковому центру екології моря Міндовкілля", – йдеться у повідомленні.

У міністерстві пояснили, що завдяки судну Україна зможе відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів, а також успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського довкілля. Окрім того, Україна та Бельгія мають провести спільні українсько-бельгійські наукові дослідження у Чорному та у Північному морях.

Читайте також: Криголам із Британії. Що відомо про купівлю наукового судна для антарктичної експедиції

"Ми дуже вдячні Королівству Бельгія за такий важливий для України подарунок – науково-дослідне судно "Бельгіка". Вже цього року на ньому ми плануємо відновити наукові дослідження у Чорному, а згодом і в Азовському морях. Сподіваємося це робити спільно з нашими бельгійськими колегами", – зазначив голова Міндовкілля Роман Абрамовський.

Заступник Міністра економіки та праці Бельгії Томас Дермін зауважив, що за час експлуатації судно змогло дослідити мільйон кілометрів моря.

"Цей корабель, який є плавучою лабораторією, був флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років. Бельгія із сумом прощається зі своїм науково-дослідним кораблем "Бельгіка". Однак я дуже радий, що судно отримає друге життя завдяки нашій співпраці з Українським науково-дослідним центром екології моря", – додав він.

Що робитиме "Бельгіка"

Невдовзі судно має вирушити з порту Зебрюгге у Бельгії до нового місця приписки в Одесі. На шляху до України, що сягатиме 8600 кілометрів, науковці оцінюватимуть наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення скринінгу на наявність десятків тисяч речовин-забрудників та мікропластику. Окрім того, вони виділять загальну ДНК з довкілля, аби оцінити біорізноманіття та аналіз поширення генів стійкості до антибіотиків у морських мікроорганізмів.

Як зазначили у міністерстві, цю наукову програму під назвою "Моніторинг трьох європейських морів" – Північного, Середземного та Чорного, а також трансфер судна, організовує і фінансує проєкт ЄС – ПРООН "Європейський Союз задля удосконалення екологічного моніторингу Чорного моря" (EU4EMBLAS) за наукової підтримки Спільного дослідницького центру ЄС та УкрНЦЕМ.

“Європейський Союз пліч-о-пліч з Україною та іншими прибережними державами працює для того, щоб Чорне море стало простором науки, передових політик та інвестицій. Це принесе користь водночас як людям, так і морським екосистемам. Разом з EU4EMBLAS та багатьма іншими програмами на підтримку і прискорення "зеленого переходу", ЕС продовжує надавати підтримку для захисту довкілля та посиленню економічної та соціальної стійкості в Чорноморському басейні", – зауважив представник Європейської Комісії Лауренс Мередиф.

Судно має прибути в Україну у жовтні 2021 року. Після цього воно отримає нове ім’я та почне використовуватись для дослідження Чорного та Азовського морів.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок