Недобір в магістратуру: Як у сумських ВНЗ вступники складали іспит з іноземної мови

Недобір в магістратуру: Як у сумських ВНЗ вступники складали іспит з іноземної мови

Недобір в магістратуру: Як у сумських ВНЗ вступники складали іспит з іноземної мови
Суспільне Суми

Через незаповнені бюджетні та контрактні місця в магістратуру, 11 вересня для вступників провели повторний єдиний вступний іспит (ЄВІ) з іноземної мови. Його проходили ті, хто не набрав прохідний бал під час основної сесії влітку або хто його не складав. Тестування організував Український центр оцінювання якості освіти.

Сумський державний педагогічний університет

Один із пунктів тестування облаштували на базі Сумського педагогічного університету. Іспит з іноземної мови призначили на 10:00 ранку. Спочатку вступники шукали себе у списках та визначалися із номером аудиторії, потім їм вимірювали температуру і проводили ідентифікацію.

На цьому пункті тестування складали англійську, німецьку та французьку мови. Всього зареєструвалися 312 учасників. Деякі учасники єдиний вступний іспит складали вдруге.

"З першого разу не вийшло, одного балу не вистачило. Складно", - говорить один із вступників, Богдан.

"Потрібно було мінімум набрати 12 балів, але я набрав 10, якби минулого року, я би пройшов. Я вважаю, що з кожним роком прохідний бал підвищився, щоб збільшити людей, які не мають права працювати на більш таких спеціалізованих, більш оплачуваних роботах. Я вважаю, що це не добре. Цей раз я піднімав свої минулі курси по тій же схемі, як працював. Думаю, що цей раз маю пройти", - сподівається Владислав.

У сумському педагогічному університеті єдиний вступний іспит на педагогічні спеціальності влітку 2021 року складали вперше. За результатом основної сесії не подолали прохідний бал 50% вступників.Тому на бюджет зарахували 154 вступника на 224 наявних місця. Йдеться про очну форму навчання.

Випускники могли пройти курси перед вступом, розповіла перший проректор СумДПУ Любов Пшенична.

"Друга хвиля вступної кампанії дозволяє вступати тільки на комерційну основу і тільки на заочну форму навчання. У нас 8 спеціальностей, на які б ми могли отримати додаткове бюджетне фінансування. Це дошкільна освіта, початкова освіта, але ми не виконали навіть державне замовлення", - сказала вона.

Недобір в магістратуру: Як у сумських ВНЗ вступники складали іспит з іноземної мови

Сумський національний аграрний університет

У Сумському аграрному університету іспит перескладали понад 250 бакалаврів. Це ті, хто не подолав прохідний бал до магістратури під час основної сесії та хто здавав уперше. Тоді мали 315 бюджетних місць по 12-ти спеціальностям, зарахували на очну форму навчання – 283 студентів.Зараз хочуть отримати додатково ще 72 бюджетні місця. Йдеться не тільки про очну, а й про заочну форми, розповів секретар приймальної комісії аграрного університету Віктор Сергієнко.

"У середньому десь в основну сесію в нас не склало на рівні 40% від вступників, які планували вступати в магістратуру, або ж вони вирішили, що в цьому році не вступають. Ми організовували для них підготовчі курси, на яких вони поглиблювали свої знання з іноземної мови, тому ми розраховуємо, що під час цієї спецсесіі ЄВІ відсоток тих, хто склав, буде вищим, ніж в основну сесію", - сказав він.

Сумський державний університет

Також додатковий іспит 11 вересня складали 77 випускників Сумського державного університету. За словами першого проректора Сергія Лєонова, за результатами основної сесії до магістратури СумДУ на денну форму зарахували 386 вступників. 56 місць залишились незаповненими.

"Навіть за тих умов, що було виділено багато бюджетних місць, у нас була конкурсна ситуація при вступі на магістратуру. Кожен університет показує свої здобутки і на магістратуру держава розподіляє місця згідно з формулою. Університет наш отримав більше, і більше цих місць, у нас навіть стільки випускників немає заповнювати іноді їх. У нас є курси, у нас є пробне ЄВІ - платформа онлайн, кожен студент міг пройти й оцінити свої сили", - сказав Лєонов.

Результати повторного єдиного вступного іспиту будуть оприлюднені в особистих кабінетах вступників на сайті Українського центру оцінювання якості освіти до 20 вересня.

Що відомо

  • Реєстрація вступників, які планують складати єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ) та єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ) для вступу на навчання для здобуття рівня магістра почалася 11 травня.

Читайте нас у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди