"Провідника" повернули: в центрі Луцька встановили викрадену скульптуру кликуна

"Провідника" повернули: в центрі Луцька встановили викрадену скульптуру кликуна

"Провідника" повернули: в центрі Луцька встановили викрадену скульптуру кликуна
Суспільне Волинь

У Луцьку на вулиці Сенаторки Левчанівської, 2 біля Центру туристичної інформації повторно встановили скульптуру кликуна, на ім'я Провідник, – розповіла Суспільному начальниця міського управління туризму та промоції Катерина Теліпська.

Скульптуру міцно прикріпили на новому шматку каміння.

Зі слів Катерини Теліпської, кликун був речовим доказом у справі про пошкодження майна. "Провідника" повернули міській раді після суду над двома лучанами, які викрали скульптуру ще в березні.

"Скульптуру чоловіки повернули. Їм суд дав умовний термін", – зазначила посадовиця.

кликун Провідник
Суспільне Волинь

Орієнтовна вартість "Провідника" – 20 тисяч гривень. Його на попереднє місце розташування встановили працівники житлово-комунального господарства Луцькради.

Також в місті, зі слів Катерини Теліпської, є скульптури кликунів, котрі створювали та встановлювали небайдужі жителі міста за власні кошти. "Є кликун біля кав'ярні на вулиці Крилова. Також Микола Головань біля свого будинку сам зліпив кликуна", – розповіла посадовиця.

кликун Провідник
Суспільне Волинь

Всього у Луцьку встановили 13 кликунів за кошти з міського бюджету, із яких дві скульптури вкрали та не знайшли, одна скульптура зламана і не підлягає відновленню. Зі слів Катерини Теліпської, встановлювати нового кликуна замість зламаного на майдані Братський міст поки не планують.

"У того кликуна зрізані черевички. Ми його так залишили, відновлювати зараз не плануємо", – додала посадовиця.

Що відомо

  • На початку березня 2021-го в Луцьку викрали скульптуру кликуна. Його купували для міста ще у 2015 році. Це найперший кликун з усіх придбаних для міста.
  • Через декілька днів через відеокамери програми "Безпечне місто" правоохоронці відшукали двох лучан – Віталія та Івана, котрі поцупили "Провідника". Пізніше чоловіки вибачилися за скоєне.
  • У Луцькраді повідомили, що кликуна повернуть на попереднє місце розташування після рішення суду.

Термінові новини та щоденні інформаційні підсумки читайте в Telegram Суспільного Волині.

На початок