Студенти-медики з Прикарпаття перемогли на чемпіонаті України з гирьового спорту

Збірна команда Івано-Франківського національного медичного університету здобула перше загальнокомандне місце на ХІ чемпіонаті України з гирьового спорту серед студентів. Про це повідомляє пресслужба університету. Участь у змаганнях взяли 15 вищих навчальних закладів.

За словами тренера спортсменів, Заслуженого майстра спорту України Романа Михальчука, сім із десяти студентів-медиків стали призерами змагань. Чемпіонами України серед студентів стали п’ятикурсник Олександр Шваб, студент шостого курсу Петро Юзьків, другокурсниця Христина Макота. Срібні нагороди вибороли другокурсниця Софія Обаль і першокурсник Святослав Плитус. Бронзовими призерами чемпіонату стали студент п’ятого курсу Володимир Венгрин та третьокурсник медичного коледжу ІФНМУ Анатолій Шинкар.

Студенти-медики з Прикарпаття перемогли на студентському чемпіонаті України з гирьового спорту

Лідер університетської збірної з гирьового спорту, майстер спорту міжнародного класу Олександр Шваб відновлюється після травми, проте на чемпіонаті виконав 82 підйоми у вправі «поштовх» довгим циклом двох гир по 24 кг. Завдяки цьому він став кращим у своїй ваговій категорії.

«Непросто повертати форму, коли довгий час не тренувався взагалі. Я навіть набрав вагу. Дуже радію, що поступово повертаюся у спорт. Велика заслуга у цьому нашого тренера. Він уважно стежить за моїм станом, ми обережно підвищуємо навантаження», — говорить Олександр Шваб.

Лідеркою жіночої частини збірної ІФНМУ стала Христина Макота. Дівчина зробила 95 підйомів у ривку 16-кілограмової гирі. Каже, що переживала за свій підсумковий результат.

«У моїй ваговій категорії було доволі багато дівчат. Боротьба була напружена. Дівчина, що зайняла друге місце, зробила 91 підйом. Але у нашій команді ми всі підтримували один одного, і це дуже допомогло», — розповіла Христина Макота.

Відкриттям чемпіонату стала студентка другого курсу Софія Обаль, яка здійснила 121 підйом у ривку гирі 16 кг. Вона займається в гирьовій секції недавно, але вже показує результати. Ще один дебютант чемпіонату — студент першого курсу Святослав Плитус.

Авторка: Ольга Клим