Жоден із українців не фінішував у груповій гонці: як закінчився чемпіонат Європи з велошосе UCI

Україна другий чемпіонат поспіль без медалей, найкращий результат – шосте місце Кононенко.

В італійському Тренто завершився чемпіонат Європи з велошосе. Для збірної України він закінчився без медалей, а в останній дисципліні змагань – шосейній гонці серед чоловіків – жоден із шести українців не зміг фінішувати.

У заїзді брав участь один із лідерів команди – Марк Падун, який тиждень тому завершив виступ на престижній багатоденній гонці Вуельті. Там Падун допоміг Bahrain-Victorious здобути перемогу в командному заліку.

Проте повторити успіх на своєму дебютному дорослому чемпіонаті Європи українцю не вдалося, хоча в першій половині гонки він тримався серед лідерів. Падун тривалий час рухався в пелотоні, а після 100 кілометрів пішов у групу відриву. Більше 10 кілометрів велосипедист проїхав одним із п'яти лідерів, та не зміг втриматися й знову відкотився назад.

Врешті Падун разом із іншими українцями – Анатолієм Будяком, Віталієм Буцем, Олександром Головашем, Михайлом Кононенком та Андрієм Куликом – зійшов і не доїхав до фінішу.

Те саме відбулося й у жіночій шосейній гонці. Всі п'ятеро українок – Юлія Бірюкова, Валерія Кононенко, Олена Шарга, Ольга Шекель та Ганна Соловей – не доїхали до фінішу.

Найкращий результат Україна показала в жіочій гонці з роздільним стартом. У цій дисципліні Валерія Кононенко ввійшла до топ-6 найкращих із часом 29:04.75.

• Україна другий шосейний чемпіонат Європи поспіль залишається без медалей.
  • Востаннє Україна здобувала медаль на Євро в 2019 році: "золото" тоді здобув Андрій Пономар – у шосейній гонці серед юніорів.
  • У дорослих змаганнях українці поки медалей не завойовували.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів