"Це був найважливіший момент кар'єри". Бігунка Ткачук – про емоції на Олімпіаді, травму та рекорди

"Це був найважливіший момент кар'єри". Бігунка Ткачук – про емоції на Олімпіаді, травму та рекорди

Ексклюзивно
"Це був найважливіший момент кар'єри". Бігунка Ткачук – про емоції на Олімпіаді, травму та рекорди
AP Images

Українська легкоатлетка розповіла про найважливіший момент у кар'єрі, травми в олімпійський сезон та "неінформативні" тести в українській легкій атлетиці – ексклюзивно для Суспільне Спорт.

В олімпійському 2021 році бігунка Вікторія Ткачук провела свій найкращий сезон у кар'єрі. На Олімпійських іграх-2020 у Токіо Вікторія пробилася до фіналу та фінішувала там шостою. А після Ігор перемогла на етапі Gold Continental Tour у Польщі.

Одним з останніх стартів українки став фінал Діамантової ліги в Цюриху. Для Ткачук це був перший фінал у кар'єрі, і він приніс їй четверте місце та черговий особистий рекорд.

Після приїзду зі Швейцарії під час церемонії святкування з нагоди 30-річчя НОК Україи легкоатлетка поділилася з Суспільне Спорт враженнями від сезону та Ігор у Токіо.

  • Про прорив у олімпійському сезоні та подолані страхи

"Сезон дійсно для мене був найуспішніший. Він і триває: у мене ще один стартІнтерв'ю було проведено напередодні заключного виступу Вікторії Ткачук у Швейцарії в сезоні 2020/2021. Але все, що я хотіла, я в цьому сезоні зробила. Довела сама собі, що я можу ставити амбіції і працювати. Приємно, що робота дала свій результат, який мене влаштував.

Працювала і над фізичним, і над емоційним станом. Оскільки я показала у двох фіналах свої особисті рекорди, можу сказати, що виконала задачу-максимум. Я більше, ніж на секунуду, поліпшила результат.

Задоволена, що сезон відбувся, в першу чергу, і що в мене він відбувся непогано. Найголовніше – я впоралася морально зі своїми страхами. Додала впевненості в собі, чого дійсно бракувало для виконання результату".

Читайте також: Фотофініш визначив місця українських бігунок у боротьбі за "бронзу" фіналу Діамантової ліги: відео
  • Про травми та фізичний стан у Токіо

"Є резерв однозначно. Все повністю реалізувати не вдалося. Наприкінці березня я отримала травму, яка завадила мені місяць повноцінно тренуватися. Тобто я займалася "альтернативою". Можливо, десь база недопрацьована була. І цей важливий перехід з бази на технічну складову підготовки теж міг дати свої корективи.

Акліматизація в Токіо? Чесно кажучи, я не дуже звертаю увагу на такі фактори. Усі в однакових умовах. Так, хтось раніше приїхав, хтось пізніше. Але для мене все минуло нормально, стабільно, стан був гарний. Дрібні травмочки давали про себе знати, але, слава богу, вони не завадили мені виступити.

За 20 хвилин до колруму в фіналі Олімпійських ігор я відчула біль у привідному м'язі. Я просто зайшла в колрум: всі готуються, розминаються, а я сиділа і молилася, щоб у мене нога не відвалилася. Я нічого вже не могла зробити: прийняти знеболювальне вже не встигала – мені треба було перевзуватися із шиповок у кросівки та сподіватися, що все буде добре. І все було добре".
  • Про емоції в попередніх забігах на Олімпіаді

"Я цілеспрямовано не стежила за результатами дівчат із перших двох забігів, хоча в мене була така можливість. Я спеціально відверталася, закривала вуха, щоб не чути реакцію дівчат зі свого забігу, які коментували перші два півфінали.

Коли розуміла, що я третя і ще таких є дві дівчини, які можуть потрапити до фіналу, розумію, що можу залишитися дев'ятою. Для мене це був найважливіший момент за останні п'ять років точно, і можу сказати, що й за всю кар'єру. Слава богу, я потрапила, залізла в цей фінал, хоч і з останнього рядка – але я була там".

Читайте також: "Це був насичений сезон, усі втомилися". Бігунка Ткачук - про очікування від фіналу Діамантової ліги
  • Про умови тренувань та чого бракує в Україні

"Важлива підтримка з матеріальної точки зору: спортивні бази, можливість виїжджати на збори. У мене підготовка до Олімпіади була в хороших умовах, і це дало свої результати. Наші суперниці – і та ж Фемке Бол – готуються на зовсім іншому рівні.

Нам бракує науково-технічної бази. [За кордоном] приїжджають окремі тренери із загальнофізичної підготовки, окремі – з реабілітації. Лікарі, які працюють над тим, щоб дізнатися, де можна [спортсменці] додати, де є резерви, на якому етапі силові показники, на якому – швидкісні.

У нас цього, на жаль, не проводять. А навіть якщо проводять, то це маленька формальність, яка не дає якихось конкретних результатів. Один раз провели – а жодної динаміки немає, і результат, який нам сказали, не дав ніякої інформативності. Ми один раз зробили тест, а порівняти ні з чим.

Питання про відновлення також залишається актуальним. Я була на зборах з іншою командою. Тренер, з яким я зараз працююМассімо Матроне, – з Італії. Наша країна сильно поступається в можливостях. Проблеми, які можна вирішити за два дні, вирішуються два-три тижні. Це вносить свої корективи в підготовку. Так само це впливає і на якість, і на тривалість сезону.

Авжеж, не можна оминати й фактору таланту кожного спортсмена, його індивідуальних навичок. Наприклад, у збірній Нідерландів, яку представляє Бол, були інші спортсменки, але вони за тих же умов не змогли показати високих результатів на Олімпіаді. Бувають різні ситуації. Зараз у нашій Федерації видно рух у ліпший бік, однак, на жаль, не завжди виходить запросити всіх тренерів чи провести потрібні тести".

  • Про свій максимум, конкуренцію та цілі в майбутньому

"Я хотіла після виступу в Токіо сказати собі, що виконала всі задачі й установки. В принципі, так і сталося. Всі дівчата, які були попереду мене, й за сезоном були попереду мене, і за попередніми сезонами теж. Я вийшла на новий рівень, і вони вийшли на новий рівень. Вище голови не стрибнеш, але те, що я не зупиняюся працювати й можу краще, можу сказати з упевненістю. Як показує практика інших країн, представниці яких були попереду мене, це реально. Будемо працювати й вдосконалюватися.

Ціль у мене на наступний сезон – покращувати спортивну форму. Впевненості після цього сезону в мене додалася. Можу сказати, що реально додавати й реально конкурувати практично нарівні з дівчатами, які, здавалося б, зараз на іншому рівні.

"Звичайно ж, я хочу обганяти Фемке Бол, Аню Рижикову і дівчат попереду мене, і я буду над цим працювати. Це мій перший повноцінний сезон з новим тренером, і я думаю, що ми зможемо ще поліпшити результати".

Що відомо

  • Ткачук п'ять разів оновлювала особисті рекорди у сезоні на дистанції 400 метрів з бар'єрами. Востаннє - у фіналі Діамантової ліги у Цюриху (53.76 секунди).
  • На рахунку Ткачук чотири перемоги на міжнародних стартах - на міжнародних турнірах у Конельяно, Празі, Женеві та Сілезії.
  • Ткачук у 2021 році також дебютувала на Діамантовій лізі. Її найкращий результат - третє місце на етапі в Осло.
Категорії
ФутболЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБоксКомандні види спортуГімнастикаПаралімпійський спортТенісДзюдоЛегка атлетикаФутзалЗбірна України з футболуУкраїнці за кордономБаскетболВолейболФехтуванняФормула-1БіатлонВодні види спортуХокейЗимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022