В Україні оголосили учасників нацвідбору на "Оскар". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Україні оголосили учасників нацвідбору на "Оскар". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ

В Україні оголосили учасників нацвідбору на "Оскар". СУСПІЛЬНЕ | ВІДЕОНОВИНИ
Ілюстративне фото

Оскарівський комітет України завершив прийом заявок для участі фільмів у національному відборі на висування фільму на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Міжнародний повнометражний фільм" від України.

У національному відборі 2021 участь братимуть 5 фільмів. Який саме оберуть для "Оскара" стане відомо 24-го вересня під час засідання Оскарівського комітету України. Там оберуть фільм-кандидат на премію "Оскар" Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії "Міжнародний повнометражний фільм" від України.

"Відблиск"

Режисер Валентин Васянович (Україна)

Головний герой фільму — військовий хірург Сергій, який потрапляє у полон до "ДНР" у 2014 році. Він проходить через тортури у в'язниці, а коли повертається додому, то починаються нові "тортури".

Смерть коханої людини завжди викликає сильні страждання і створює випробування для всіх членів сім'ї. Сергій намагається розрадити свою дванадцятирічну доньку Поліну від сумних думок, але вона постійно повертається, щоб обміркувати трагічну подію. Поліна бачить присутність смерті в навколишньому світі та намагається осягнути її неминучість.

Суперечливі та болючі питання, які ставить донька, вимагають миттєвих відповідей. Сергій багато часу проводить в інтимних розмовах з Поліною, що дозволяє йому зосередитися на важливих питаннях світогляду, які можуть допомогти йому розібратися у його дорослих травмах.

"Відблиск" — це фільм про критично небезпечну трансформацію дорослої людини та прискорене дорослішання дитини під тиском війни.

Васянович: В "Атлантиді" ми випалили землю навколо героя, а у "Відблиску" зруйнуємо його душу

Васянович: Знімаю фільми про війну, бо це тема номер один для України

Носоріг

Режисер Олег Сенцов (Україна, Польща, Німеччина)

Історія, заснована на реальних 90-х в Україні. Головний герой фільму на прізвисько Носоріг потрапляє до кримінального світу і починає свій кровавий шлях, який приведе його зовсім не туди, куди він очікував.

Погані дороги

Режисерка Наталка Ворожбит (Україна)

Художній фільм, який складається з чотирьох новел. Події відбуваються на дорогах Сходу України протягом 2015 року. Кожна з новел розповідає про сильні стосунки між людьми, що виникають на фоні війни. Чотири розбиті дороги, чотири типи стосунків, питання любові, довіри, зради, ненависті, порушення особистих кордонів на фоні порушення кордонів державних.

Перша історія відбувається на українському блокпості, де затримують озброєного директора школи, друга історія про закохану в українського військового місцеву дівчину, яку намагається стримати її бабуся. Третя новела про утримування в полоні української журналістки, і в четвертій розповідається про те, як швидко народжується насильство: молода дівчина на своїй машині збиває курку і хоче відшкодувати за це її господарям, які, користуючись ситуацією, намагаються відібрати в неї все.

Стоп-Земля

Режисерка Катерина Горностай (Україна)

16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.

Чому я живий

Режисер Віллен Новак (Україна)

Оповідь у фільмі ведеться від особи десятирічного хлопчика Женьки.

Маріуполь. Довоєнне життя в невеличкому українському місті, на березі Азовського моря, з добрим сімейним побутом, сварливими сусідами, самодіяльною оперою, з доносами в «енкаведе» і танцмайданчиком у міському саду, з гонінням за віросповідання і, певна річ, з любов’ю.

Сімнадцятирічні Фрося і Льончик кохаються першим палким коханням і мріють одружитися. Але Фрося українка, а Льончик єврей, дуже важко батькові дівчини породичатися з таким. Олексій Іванович добрий чоловік, але своєрідний православний вірянин. Як йому поступитися своїми переконаннями та пустити в сім’ю іновірця?

Трагікомічна ситуація обертається на користь закоханих. Звістка про вагітність Фросі змінює стан справ. Народилася дівчинка, Лорочка. І сталося це першого ж дня війни. Льончик пішов на фронт, заповівши Фросі берегти їхню донечку.

Курними вулицями невеличкого українського міста відступали радянські частини. Окупація. Розбомблений танцмайданчик, доноси, мародерство, фашистський терор стосовно євреїв; розстрілюють усіх, навіть дітей мішаної крові… На вівтар порятунку людського життя кожен із героїв тепер покладає свою болючу жертву – і Олексій Іванович, і Овсій Хавкін (Льончиків батько), і Фрося.

Підліток Женька під фінал картини виростає в дев’ятнадцятирічного юнака та закінчує свою оповідь уже за мирних повоєнних років.На подвір’я рідного дому, після десяти років сталінських таборів за зв’язок з німецьким офіцером, повертається постаріла Фрося. Вона виконала чоловіків заповіт, урятувала їхню донечку, заплативши за це ту ціну, якої зажадали обставини.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок