На столичному Подолі на вихідних відбувся Фестиваль вуличних мистецтв, який організували до Дня народження Андріївського узвозу. Кореспонденти Суспільного приєдналися до міських розваг.
Під час фестивалю працювали кілька зон: музична та дитяча, з парадом масок від Марини Лап, сольних творчих виступів тощо.


Учасники фестивалю і гості заходу демонстрували вишукані плаття та костюми.





Організатори зазначили, що свято проходить вже 4-й рік поспіль. І з кожним роком містян і гостей столиці на фестивалі тільки більшає.



"Андріївський узвіз, улюблене місце киян та гостей міста, перетворилося на платформу креативної свободи. Лише у нас найбільша сцена – 7000 кв. м та наймасштабніше сімейне свято!", — зазначили організатори заходу.


Сольні творчі виступи – це можливість кожному прочитати власні вірші. А вуличні артисти показали міні шоу з індивідуально розробленою програмою, де кожен міг стати частиною вистав.

Майстер-клас з гавайських танців від Moana Hula Studio відбувся у сквері Василя Сліпака.


Дитячий гамір і сміх, розіграші цікавих призів для малечі — для дітей на фестивалі працювало близько десяти локацій у тому числі пізнавальних.




Довідка: Андріївський узвіз сполучає Поділ зі Старим Києвом. Він пролягає від Контрактової площі до Володимирської та Десятинної вулиць. Узвіз є пам'яткою містобудування місцевого та національного значення.
Верхня частина узвозу виникла на шляху, який вже за часів Київської Русі зв'язував Старий Київ (Гору) із Подолом, пролягаючи між Андріївською (Уздихальницею) та Замковою (Хоревицею, Старокиївською горою, згодом Киселівкою) горами. Назву він одержав, ймовірно, у 18 столітті від Андріївської церкви (збудована у 1744 — 1754 роках архітектором Растреллі). Основна забудова вулиці відбулася в 90-х роках 19-го століття та на початку 20 століття. Нині, відтворений у стародавньому виді, узвіз — це місце виставки-продажу живопису і виробів народної творчості просто неба.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!