17-річний українець Бєлінський зіграє у фіналі юніорського US Open у парному розряді

17-річний українець Бєлінський зіграє у фіналі юніорського US Open у парному розряді

17-річний українець Бєлінський зіграє у фіналі юніорського US Open у парному розряді
ФТУ

Бєлінський - не перший український юніор, що може тріумфувати на рівні Грендслемів.

17-річний український тенісист В'ячеслав Бєлінський зіграє у фіналі юніорського US Open у парному розряді.

Юніорський US Open - один із турнірів, що проводяться на Відкритому чемпіонаті США серед тенісистів. На цьому рівні проводяться чоловічі та жіночі турніри в одиночній та парній сітках.

Бєлінський став єдиним представником від України на юніорському US Open. 17-річний українець брав участь в одиночній та парній сітках, проте успіху зміг поки що досягнути лише у парному разряді.

Читайте також: Джокович зіграє у рекордному фіналі US Open. Хто його суперник та чим унікальне це досягнення: відео

Як Бєлінський вийшов у фінал юніорського US Open?

У парі американського Грендслему український тенісист виступає разом із болгарином Петром Нестеровим. Болгарський тенісист грав навіть у чвертьфіналі одиночної сітки турніру, проте пройти далі цієї стадії не зміг.

Формат парного турніру юніорів на US Open передбачав участь восьми тенісних дуєтів. Причому чвертьфінальні та півфінальні поєдинки тенісисти проводили в один день.

Обидві перемоги Бєлінський та Нестеров здобули за підсумками двох сетів. Хоча у півфіналі проти американців Ніколаса Годсіка та Ітана Квінна для перемоги у першій партії йому знадобилося тай-брейк.

  • В'ячеслав Бєлінський (Україна) / Петр Нестеров (Болгарія) - Манс Дальберг (Швеція) / Луї Макстед (Велика Британія) 6:3, 6:4
  • В'ячеслав Бєлінський (Україна) / Петр Нестеров (Болгарія) - Ніколас Годсік (США) / Ітан Квінн (США) 7:6, 6:3

Чи перемагали раніше українці у фіналі юніорського US Open?

Бєлінський - не перший українець, який зіграє у фіналі юніорського US Open. Але може стати лише третім, кому підкориться перемога.

Лише двічі на юніорському US Open здобували перемогу представниці України. Причому двічі це робили дівчата саме у парному розряді. У 2009 році це вдалося Марині Заневській, а у 2017-му - Марті Костюк.

Якщо Бєлінський переможе у фіналі юніорського US Open, то може також стати першим юніором в історії незалежної України, якому підкориться перемога на Грендслемі. У 1991 році в одиночній сітці Ролан Гаррос перемогу здобув Андрій Мєдвєдєв, проте тоді він ще представляв Радянський Союз.

Востаннє шанс здобути перемогу на US Open серед хлопців мав Сергій Стаховський - ще у 2004 році. Проте у фіналі одиночного турніру він поступився британцеві Енді Маррею.

Читайте також: Стаховський вилетів з Челленджеру в Києві. Він зіграв останній матч у кар'єрі на ґрунті?

Хто такий В'ячеслав Бєлінський

  • 17-річний український тенісист, представник Донецької області.
  • У світовому рейтингу серед юніорів Бєлінский йде у топ-10 - найкращий результат у кар'єрі.
  • Бєлінський брав участь у всіх чотирьох юніорських Грендслемах 2021 року. Його найкращий результат - чвертьфінал на Ролан Гаррос.
  • У 2021 році Бєлінський виграв юніорський чемпіонат Європи в одиночному розряді. Причому у фіналі він здолав саме свого партнера на US Open Петра Нестерова.

Що далі

  • Субота, 11 вересня, 22:00. Фінал за участю Бєлінського проти дуєту Макс Вестфал (Франція) / Коулман Вонг (Гонконг).
На початок