У Миколаєві шукали несанкціоновані каналізаційні стоки

У Миколаєві шукали несанкціоновані каналізаційні стоки

У Миколаєві шукали несанкціоновані каналізаційні стоки
Фото: Ольга Руда / Суспільне Миколаїв

Екологи, представники Центральної районної адміністрації та комунального підприємства "Миколаївводоканал" провели обстеження прибережної зони в мікрорайонах Соляні, Матвіївка та Варварівка. Шукали несанкціоновані каналізаційні стоки.

Про це повідомила кореспондентка Суспільного Ольга Руда.

Такі рейдові обстеження по виявленню несанкціонованих стоків та сміттєзвалищ в прибережних зон річок Південний Буг та Інгул відбуваються в рамках Програми розвитку річок та маломірного судноплавства у місті Миколаєві на 2021-2022 роки. За словами заступника Миколаївського міського голови Віталія Лукова, це вже четвертий такий рейд.

"Є окремі труби, які виходять в зливостоки. Є такі, що на балансі комунального підприємства "ЕЛУ автодоріг", а є такі, яких на балансі немає. Є такі зливостоки, що під'єднали до каналізації і там тече. Є дощ, нема дощу, а зі стоку тече рідина якась. Тому ми маємо шукати незаконні врізки”, ‒ сказав Віталій Луков.

На території приватних домоволодінь у мікрорайоні Матвіївка централізованої каналізаційної системи немає.

"У Матвіївці, в районі вулиці Силікатної, є багатоповерхівки, вони під’єднані до систем водовідведення, які проходять через очисні споруди. Я думаю, всі труби, які ми побачили в приватному секторі є звичайними зливовими приймачами, але те, що вони виходять в річку, то неправильно", ‒ сказав Євген Ольгін.

Читайте також: "У Миколаєві триває підготовка до святкування 232 річниці від дня заснування міста"

У поверхневі води річок Південний Буг та Інгул виходять 12 випусків зливової каналізації, які перебувають на балансі комунального підприємства "ЕЛУ автодоріг", це близько 49-ти кілометрів труб. Від мікрорайну Соляні до мікрорайону Матвіївка зливових приймачів на балансі підприємств немає.

"Там, де ми знаходимо ‒ ми пломбуємо, а є такі, що ми і знайти не можемо. Врізуються в колодязі – ми бачимо, перекриваємо, а якщо в трубу десь під’єднались, то ми ж ніяк це не побачимо. У Матвіївці в нас жодної зливового приймача немає. Каналізації приватних будинків теж не наша відповідальність. Штрафувати когось ми не маємо права. Пишемо листи до районних адміністрацій, там мають вирішувати все це”, ‒ сказав спеціаліст з охорони праці, техніки безпеки та екології "ЕЛУ Автодоріг" Олександр Рудаков.

Загалом під час рейду виявили 25 стокових труб. Усі записи та фото передадуть до Центральної районної адміністрації, там мають виявити усіх їх балансоутримувачів та визначити суму штрафів за забруднення річок.

Відповідно до статті 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за забруднення і засмічення вод передбачений штраф у розмірі від 51 до 119 грн, а для посадових осіб – від 85 до 136 грн.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Вибір редакції

На початок