Набрали один на місто профільний хіміко-біологічний клас: старт реформи старшої школи у Чернігові

Набрали один на місто профільний хіміко-біологічний клас: старт реформи старшої школи у Чернігові

Набрали один на місто профільний хіміко-біологічний клас: старт реформи старшої школи у Чернігові
ФОТО: Суспільне Чернігів

Ліцей № 15 зібрав єдиний на місто хіміко-біологічний, а Чернігівська школа № 1 вперше відкрила математичний клас. Ці школи, а ще 12 і 22 цьогоріч не набирали першокласників, а старшокласникам надають можливість обрати профіль навчання. Все відбувається в рамках реформи старшої школи, ці чотири заклади у майбутньому мають стати академічними різнопрофільними ліцеями. Про це Суспільному розповіла заступниця начальника управління освіти міськради Олена Горна.

«У 2022 – 2023 році не будуть набирати ще вісім закладів загальної – середньої освіти міста Чернігова. Проте у програмі можливі зміни. Заклади визначені, але подивимось, як буде відбуватися освітній процес і, можливо, будуть зміни в цій програмі».
Олена Горна
Олена Горна. ФОТО: Суспільне Чернігів

Єдина школа з чотирьох, які трансформують, що набрала хіміко-біологічний клас – це ліцей № 15. В цей клас прийшло найбільше дітей з інших шкіл міста, розповіла директорка ліцею Антоніна Харченко.

«Прийшла саме сюди, бо тут є хіміко-біологічний клас. А я хотіла навчатися за цим профілем. Зараз навчатися нескладно, але вчителі попереджають, що може бути складніше», — розповіла десятикласниця Марія Панькова.

Марія Панькова
Марія Панькова. ФОТО: Суспільне Чернігів
«У перший тиждень для декого склався важко і діти повернулися до своїх навчальних закладів. Їх двоє, і водночас до цього класу приходить ще двоє. Всі не можуть бути хіміками, тут є специфіка навчання. Обов’язково базовий рівень має бути математичний високий, і ми працюємо у великих кабінетах, які є лабораторіями. І тому не всі школи мають можливість забезпечити експериментом», – розповіла вчителька хімії Ірина Бовда.
Ірина Бовда
Ірина Бовда. ФОТО: Суспільне Чернігів

Вперше у ліцеї відкрили десятий клас історичного профілю. У дітей шість годин на тиждень історії, дві години громадянської освіти і дві години спецкурсу.

«Профільне навчання з історії, це такий вид, що враховує здібності, потреби школярів в контексті поглибленого вивчення історії України і Всесвітньої історії, а також курсів за вибором. В нас це будуть основи критичного мислення та моя громадянська свідомість», – поділилася вчителька історії Наталія Кулакова.
Наталія Кулакова
Наталія Кулакова. ФОТО: Суспільне Чернігів

До першого вересня 2024 року 15-й ліцей має стати академічним і не матиме початкових класів. В класах, де навчалися учні початкової школи, вчитимуть учні 5- 7 класів.

«Ми вже замовили на два класи меблі, на два кабінети меблі, бо, звичайно, збільшуватись буде 10-11 класів кількість. Ми залишили два п’ятих класи у приміщені початкової школи. П’яті класи можуть ще сісти за ці парти, які є для початкової школи. Але вже треба замовляти… уже 6,7,8-й клас, вони не сядуть за ці парти. Будемо залишати, я так планую, в приміщенні початкової ланки 5,6,7 класи поступово. А старшу школу будемо заселяти 10,11, а далі й 12 класами», – розповіла Антоніна Харченко.
Антоніна Харченко
Антоніна Харченко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Чернігівська школа № 1 спеціалізується на вивченні іноземних мов. У цьому році школа навчає школярів різнопрофільно і вперше тут набрали математичний клас.

«У нас утворилося три класи, де поглиблено вивчається англійська мова і є друга іноземна мова. Два класи, це – англійська профілізація, і один клас –математичний. Здебільшого це діти зі школи № 20, вони не набирають десятих класів і дуже багато дітей прийшли. Є діти з шостої школи, з тринадцятої, зі школи № 17. Але є і діти, які прийшли з тих шкіл, де ще можуть набирати десяті класи», – каже директорка школи Ольга Шелест.
Ольга Шелест
Ольга Шелест. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ця школа набрала шість 10 класів. Частина дітей навчалися у ній раніше, інші – перейшли.

Десятикласник Олександр Коваленко перейшов до першої школи, каже, що було зручно ходити, і також школа дає знання, які будуть потрібні в майбутньому.

Олександр Коваленко
Олександр Коваленко. ФОТО: Суспільне Чернігів
«Я, чесно кажучи, і мріяла працювати у математичному класі, і навіть ходила по школам і просилася у 12, аби вести математичний клас. Так сталося, що я вже 14 років працюю в цій школі і вже змирилася з тим, що буду працювати лише у гуманітарних класах», – поділилася вчителька математики Тетяна Заєць.
Тетяна Заєць
Тетяна Заєць. ФОТО: Суспільне Чернігів

Трансформація шкіл у Чернігові триватиме впродовж трьох років.

Подробиці дивіться у сюжеті:

Читайте також:

Без підручників та оцінок: як навчаються за експериментальною програмою

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди