Аеропорт "Ужгород" почав використовувати повітряний простір сусідньої Словаччини

Аеропорт "Ужгород" почав використовувати повітряний простір сусідньої Словаччини

Аеропорт "Ужгород" почав використовувати повітряний простір сусідньої Словаччини
Суспільне Закарпаття

Аеропорт “Ужгород” прийняв перший авіарейс у рамках угоди між Україною та Словаччиною. Про це повідомили на сторінці Міністерства інфраструктури України у Facebook.

Перший рейс в аеропорт "Ужгород" здійснили відповідно до Міжурядової Угоди зі Словацькою Республікою.

"Відтепер керування повітряним рухом, а також використання повітряного простору на тактичному рівні буде відбуватися на визначеній частині повітряного простору Словаччини. При цьому будуть застосовуватися процедури неточного заходження на посадку за приладами на аеродромі "Ужгород", — йдеться в повідомленні.

Міжнародний аеропорт "Ужгород" розташований у гірській місцевості таким чином, що поріг однієї зі злітно-посадкових смуг розташований за кілька сотень метрів від україно-словацького кордону. Для здійснення посадки літаків на цій смузі необхідно використовувати повітряний простір сусідньої держави. Угода була підписана у вересні 2020 року під час офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до Словаччини.

"Украерорух отримав оновлений сертифікат від Агентства Європейського Союзу з безпеки польотів (EASA) 31 серпня. Сертифікат підтверджує, що рівень безпеки польотів та якість аеронавігаційних послуг, які гарантує український провайдер, відповідають оновленим стандартам ЄС. Це дозволяє Україні керувати повітряним рухом у частині повітряного простору країни-члена ЄС", — йдеться в повідомленні.

Читайте нас у Telegram, Viber та Іnstagram

На початок