В Одесі планують безкоштовно навчати 3D-моделюванню

В Одесі планують безкоштовно навчати 3D-моделюванню

В Одесі планують безкоштовно навчати 3D-моделюванню

Громадська Організація «Pixelated Realities» створює безкоштовний курс з 3D-моделювання в Одесі. Про це Cуспільному розповів архітектор цієї організації Федір Бойцов. Вони планують навчити обробляти скани та займатися 3D-моделюванням студентів-архітекторів та фотографів, яким це цікаво.

Для того, щоб курс був безкоштовний, учасники команди запустили Спільнокошт, де збирають необхідну суму для навчання 10-х охочих. За планом, курси мають початися у травні цього року.

"Ми зараз запустили "Спільнокошт" краудфандинг-програму на те, щоб навчити людей робити схожі речі, або інші речі, з використаннями фотограмметрії, сканування та 3D-моделювання. У нас виходить можливість навчити перших десятьох безкоштовно. Знову таки отримати фідбек від того, як ці люди навчатимуться. І далі розвиватися вже у сторону більшої популяризації та розвитку у цьому напрямку", - каже Федір Бойцов.

«Дюк, що розмовляє» - один з проектів Федора. Для його реалізації використали 3д-моделювання та доповнену реальність.

"Дюк, що розмовляє"

"Дюк, що розмовляє"

Також архітектор працював над проєктом «Одеса на дотик» - бронзовими моделями будівель міста. Таких скульптур в Одесі 6. Федір Бойцов каже, в Україні вони найдеталізованіші.

Бронзова модель Одеської міської ради

Бронзова модель Одеської міської ради

"Ми бігали навколо з фотоапаратом дуже-дуже багато. Знімали фотографії, декілька тисяч. 1500 десь зняли з дрону, з повітря. Одна справа - деталізація, де можна промацати, і вона достатньо високо зберігається. Інше - експлуатація, де ми маємо обхопити будівлю. Проєкт - це не просто, я взяв фотоапарат, я там відсканував, я зробив 3D-модель, відлив макет. Це дуже велика підготовча робота," - розповів Федір Бойцов.

Федір каже - за допомогою моделювання можна зберігати архітектуру та культуру міста у цифровому вигляді. Для чого потрібно це робити розповіла Яна Бойцова, організаторка проєктів.

"Ми хочемо навчити робити, наприклад, архітектуру Одеси, "Тисячу дверей Одеси", займатися скануванням для своєї роботи і створювати більше цифрових даних про Одесу, в тому числі, які можна буде використовувати потім для популяризації її назовні. Ми говоримо про, наприклад, ігри, де використовується Одеська архітектура, ми говоримо про спецефекти в кіно," - розповіла Яна Бойцова.

3D-моделювання використовується і під час реставрації будівель.

"Коли робиться будь-який проєкт реставрації - є такий етап, називається обмірювальні роботи. Обмірювальні створюються креслення, тобто у даному випадку, на сьогоднішній день найпопулярнішим методом є обмірювання за допомогою живої сили людей, які ходять з рулетками і заміряють все. Це як-би такий старий, древній, усталений метод, який ефективніший, але має свої мінуси. Знову ж таки, немає нічого ідеального. Є дуже велика ймовірність зробити помилку, людський фактор. Якщо порівняти, як ми брали лазерний сканер, або фотограметрію, коли ми знімаємо фасад, ми отримуємо біль точні обміри," - каже Федір Бойцов.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди