”Це не про дискотеки, а про дорослу діяльність”. Молодіжним радам пропонують 20 тисяч на проєкти

”Це не про дискотеки, а про дорослу діяльність”. Молодіжним радам пропонують 20 тисяч на проєкти

”Це не про дискотеки, а про дорослу діяльність”. Молодіжним радам пропонують 20 тисяч на проєкти
pixabay.com

У Кіровоградській області розпочали тренінгову програму ”Партнерство та адвокація для молодіжних рад”, результатом якої стане підтримка 16 проєктів на суму до 20 тисяч гривень. Про це в етері Українського радіо Кропивницький розповіла керівниця програми Ірина Ткаченко. Учасниками тренінгів стануть шість десятків людей зі всієї України.

За словами Ірини Ткаченко, програма побудована таким чином, аби представники та представниці молодіжних рад поглибили свої знання та вміння про проєктний підхід до планування інформаційно-адвокаційних кампаній та розбудови партнерства, посилили комунікаційні вміння, на практиці розробили і втілили молодіжний адвокаційний проєкт: ”Цей проєкт моє допомогти вирішити ту чи іншу проблему в їхній громаді, або пришвидшити, наприклад, ухвалення важливого рішення в молодіжній політиці. Загалом, цей проєкт – про активізацію молодіжної участі в ухваленні рішень, про те, аби голоси молоді були почутими, і, звичайно, аби молодь, яка є представницьким органом в своїй громаді (молодіжні ради є консультативно-дорадчими органами – ред.), знала як дипломатично розбудовувати у своїй громаді партнерство на рівні молодь-влада”.

У форматі онлайн-тренінгів учасники та учасниці дізнаються:

  • як працює місцеве самоврядування і яким чином краще комунікувати з владою задля розвитку молодіжного середовища та розбудови сталого партнерства;
  • як спланувати молодіжну адвокаційну кампанію або захід у своїй громаді;
  • як адвокатувати права молоді і яка роль молодіжної ради в цьому;
  • де шукати ресурси і партнерів для втілення адвокаційної кампанії;
  • як розбудовувати сталі партнерства.

Ірина Ткаченко сказала, що планують набрати дві групи по 30 учасників, мінімум. Очікують представників 60 молодіжних рад України: ”Тільки ті учасники, які пройдуть онлайн-навчання, зможуть взяти участь у конкурсі грантів для проведення їхніми молодіжними радами адвокаційних кампаній. Максимальна сума гранту – 20 тисяч гривень. Загалом планується підтримка 16 проєктів”.

Ірина Ткаченко сподівається, що учасники програми навчаться організовувати заходи, за які відповідальна молодіжна рада: ”Хочемо, щоб молодіжні ради, для яких це буде перший досвід адвокаційних кампаній, продовжили цю діяльність, побачили ефективність втіленої ними кампанії та відповідних підходів, посилюючи консультативно-дорадчу функцію молодіжної ради. Бо молодіжні ради – це не про дискотеки, це про дорослу діяльність”.

Що відомо

  • Молодіжна рада – це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях.
  • Адвокація – діяльність з представництва та захисту інтересів клієнта (індивіда або групи людей) уповноваженої особи чи організації з метою отримання клієнтами доступу до благ, на які вони мають право, але не можуть його реалізувати. Досягається така мета через взаємодію від імені клієнта з юридичними та фізичними особами, впливом на громадську думку та рішення в політичній, економічній, соціальній сфері державного управління. Термін вживають в контексті діяльності неурядових організацій або правозахисних громадських рухів. Також адвокація розглядається як один із методів соціальної роботи.
  • Тренінгова програма ”Партнерство та адвокація для молодіжних рад” проводиться громадською організацією «Агенція сталого розвитку «Хмарочос» за підтримки Посольства Великої Британії в Україні та програми ”Активні громадяни” від Британської Ради в України у співпраці з Асоціацією молодіжних працівників.
  • Для участі у програмі потрібно до 19 вересня заповнити реєстраційну форму.

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди