Рада заборонила гендерну дискримінацію та натяки на секс у рекламі

Рада заборонила гендерну дискримінацію та натяки на секс у рекламі

Рада заборонила гендерну дискримінацію та натяки на секс у рекламі
УНІАН

Верховна рада у другому читанні та в цілому схвалила законопроєкт 3427, який передбачає внесення змін до закону "Про рекламу" задля протидії дискримінації за ознакою статі.

Відповідне рішення під час засідання 10 вересня підтримали 307 нардепів.

Документ вносить зміни до закону "Про рекламу" щодо визначення понять “дискримінаційна реклама” та “дискримінаційна реклама за ознакою статі”; посилює відповідальність за порушення законодавства про рекламу, а також посилює захист прав споживачів реклами. Також він встановлює, що відповідальність за дискримінаційну рекламу несе рекламодавець.

"Широко розповсюджена дискримінаційна за ознакою статі реклама закріплює гендерні стереотипи та негативно впливає на свідомість як дорослих споживачів реклами, так і неповнолітніх", – зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту.

Автори документу із посиланням на дослідження професійних асоціацій рекламістів та маркетологів зазначають, що дискримінаційні меседжі в рекламі можуть призводити до реальної економічної, соціальної, психологічної та, навіть, фізичної шкоди людям у повсякденному житті.

"Реклама не просто відображає, але й формує соціальні відносини, оскільки поширюється великими накладами, створюючи інформаційне середовище, яке транслює настанови соціальної поведінки (так званий “психологічний ефект багаторазового повторення”). Інформаційне середовище, наповнене закликами до неповаги, твердженнями про неповноцінності чи меншовартість певної групи осіб, демонстрацією фізичного насильства, є внеском у формування культури насильства та порушення прав людини", – стверджують вони.

Законопроєкт прямо забороняє вміщувати твердження та зображення про інтелектуальну, фізичну, соціальну чи іншого виду перевагу однієї статі над іншою, про стереотипність ролі чоловіка та жінки, що обмежує свободу життєвого вибору людини; принижувати гідність людини за ознакою статі; демонструвати насильство за ознакою статі; містити зображення тіла людини чи його частини виключно як сексуального об'єкта з метою привернення уваги споживача, а також натяки (слова, звуки, зображення) на сексуальні стосунки, що не мають прямого відношення до рекламованого продукту чи способу його споживання.

Що відомо

  • 4 березня Верховна рада підтримала у першому читанні законопроєкт про "Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" щодо протидії дискримінації за ознакою статі".
  • Кабінет міністрів схвалив концепцію державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі до 2025 року.
  • У квітні на Дніпропетровщині з’явилася соціальна реклама, спрямована на боротьбу з підпалами сухостою, у якому громадський рух Gender Stream, побачив ознаки гомофобії.
  • У вересні минулого року одну із рівненських піцерій звинуватили у сексизмі та расизмі через рекламне відео.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок