Швед Дуплантіс провів найкращий сезон в історії чоловічих стрибків з жердиною

Швед Дуплантіс провів найкращий сезон в історії чоловічих стрибків з жердиною

Швед Дуплантіс провів найкращий сезон в історії чоловічих стрибків з жердиною
AP

Не встановив світовий рекорд, але показав рекордну стабільність.

21-річний шведський стрибун з жердиною Арман Дуплантіс завершив літній сезон 2021 року перемогою у фіналі Діамантової ліги. На змаганнях у Цюриху швед здобув перемогу з результатом 6.06 метра - рекорд змагань та другий найкращий стрибок сезону.

Упродовж 2021 року Мондо Дуплантіс провів 16 стартів (шість у зимовому сезоні та дванадцять у літньому), з яких виграв 14 - одного разу він фінішував другим і лише одного разу опинився четвертим (трапилося на одному з найменш улюблених стадіонів шведа у швейцарській Лозанні).

У 2021 році Дуплантіс зібрав ряд золотих медалей. Він став чемпіоном Європи у приміщенні (з рекордом чемпіонатів Європи), Олімпійським чемпіоном та переможцем Діамантової ліги. Усі ці титули він здобув уперше в кар'єрі.

Як Дуплантіс здобув "золото" Євро-2021 у приміщенні: усі спроби

За сезон 2021 року Дуплантіс двічі брав висоту 6.10 метра (лише він, Бубка та Лавіллені в історії стрибали так високо), одного разу 6.06 м та двічі 6.05 м.

І навіть більше: дванадцять з чотирнадцяти переможних стартів він виграв з результатами 6 та більше метрів (чотири у зимовому сезоні та вісім - у літньому). І це абсолютний світовий рекорд. Ніхто раніше упродовж одного сезону не виконував стільки стрибків на 6+ метрів.

Попередній рекорд ділили між собою Сергій Бубка та той-таки Мондо Дуплантіс - 10 стрибків на висоту 6+ метрів за сезон. Цей рекорд Бубка встановив у 1991 році, а Мондо повторив його у 2020 році. А уже в 2021 - перевершив.

Дуплантіс
Diamond League

Рекордна кількість стрибків на висоту 6+ метрів за один рік

  • 1. Арман Дуплантіс (Швеція) - 12 стрибків (2021)
  • 2-3. Сергій Бубка (Україна) - 10 стрибків (1991)
  • 2-3. Арман Дуплантіс (Швеція) - 10 стрибків (2020)

Ці дванадцять стрибків дозволили також Мондо Дуплантісу піднятися на друге місце в історії за кількістю стартів з результатами 6+ метрів. Усього у кар'єрі цього 21-річного тепер 25 таких стартів (22 - за останні два сезони). Під час сезону Мондо обійшов титулованого 34-річного француза Рено Лавіллені - у нього 19 стартів з 6+ метрів (обидва ще продовжують змагатися). Поступається швед тепер лише Сергієві Бубці, якому й належить рекорд - 45 таких змагань.

Усього в історії стрибків з жердиною виконано 144 успішні спроби на висоті 6+ метрів. Їх сумарно виконали 25 спортсменів.

Рекордсмени за кількістю стрибків на 6+ метрів за кар'єру

  1. Сергій Бубка (СРСР, Україна) - 45 стрибків (6.15 - рекорд)
  2. Арман Дуплантіс (Швеція) - 25 стрибків (6.18 - рекорд)
  3. Рено Лавіллені (Франція) - 19 стрибків (6.16 - рекорд)

Ще у 2020 році Дуплантіс встановив нові світові рекорди: як загальний, так і окремо в приміщенні та на відкритому повітрі. Його найкращий результат зараз - 6.18 м (абсолютний світовий рекорд).

У 2021 році Мондо Дуплантіс неодноразово штурмував планку на висоті 6.19 метра - робив це як на Олімпійських іграх, так і під час інших стартів, і навіть у фіналі Діамантової ліги. Однак ці спроби були невдалими.

Після одного зі стартів Мондо прокоментував невдалі спроби на 6.19 метра: "Ця висота вимагає ідеального виконання. Це гра сантиметрів - і цього разу я програв, але одного дня я візьму цю висоту. Точно".

А після фіналу Діамантової ліги у Цюриху Дуплантіс підсумував свій сезон: "Щоразу коли я стрибаю 6 метрів, я не можу жалітися. Місія виконана".

Уже в 2022 році Мондо Дуплантіс продовжить штурмувати висоту 6.19 метра, іншим його завданням буде боротьба за "золото" чемпіонату світу (як у приміщенні, так і на відкритому повітрі) - це єдині трофеї, які залишаються відсутніми у кар'єрі шведа.

Категорії
ФутболБіатлонЗбірна України з футболуЛегка атлетикаЛіга Чемпіонів з футболуТенісКомандні види спортуЧС-2022 з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо