90 повідомлень про порушення правил склали інспектори з паркування у Хмельницькому

90 повідомлень про порушення правил склали інспектори з паркування у Хмельницькому

90 повідомлень про порушення правил склали інспектори з паркування у Хмельницькому
Фото: Суспільне

90 повідомлень про порушення правил паркування склали інспектори з паркування від початку роботи інспекції з 21 липня. З них 36 вже сплачено. Про це Суспільному розповів виконуючий обов’язки начальника управління транспорту та зв’язку Хмельницької міської ради Сергій Шепурев. За його словами, до 1 вересня протягом півтора місяця інспекція з паркування проводила лише роз’яснювальну роботу, далі почали складати адміністративні протоколи та виписувати штрафи.

Інспектор з паркування Вадим Лижник розповідає: працюють в центральній частині міста, де рухається громадський транспорт, і де неправильно припарковані автівки можуть перешкоджати руху. Каже, це вулиці Соборна, Вайсера, Подільська, Грушевського, тобто, насамперед, центральні частини міста.

Якщо автомобіль припаркований в недозволеному місці, інспектор фіксує правопорушення, друкує та залишає повідомлення на лобовому склі автівки, заносить автомобіль в базу даних та відправляє постанову рекомендованим листом власнику автомобіля.

"Водій, який порушив правила дорожнього руху, відповідно до чинного законодавства, має право сплатити 50% від суми, яка зазначена в повідомленні. Якщо штраф, відповідно до статті 122 частини 1, складає 340 гривень, то впродовж десяти днів може заплатити 170 гривень", - пояснює інспектор.

Повідомлення про штраф роздруковують та залишають на склі автівки порушника правил паркування.
Повідомлення про штраф роздруковують та залишають на склі автівки порушника правил паркування. Фото: Суспільне

Додає: сплатити повну суму штрафу водій має від 10 до 30 днів.

"Якщо впродовж місяця порушник не сплачує повну суму, передаємо справу на виконавчу службу. Там вже йде подвійний штраф. Тобто, вже 680 гривень, плюс виконавчі витрати", - каже Вадим Лижник.

Наголошує: штраф слід сплачувати за номером, який виписали на повідомленні. Якщо водій знаходиться в автівці, інспектор дає попередження і просить від’їхати. Тоді протокол не складається.

Водій Ярослав каже: приїхав до центру у справах. Під час пошуків місця для паркування не звернув уваги на знак. На попередження зреагував та поїхав. Штраф йому не виписали.

Виконуючий обов’язки начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев каже: повноцінну роботу зі складання протоколів інспекція розпочала з 1 вересня. З цього часу інспектори склали 90 протоколів, з них 36 вже сплачено. Додає: водії з розумінням стали ставитися до паркування. "Ми відпрацювали певний період по вулиці Соборній. Ця вулиця в нас була з найбільшим навантаженням для громадського транспорту, було найбільше перешкод для руху електротранспорту. Нині ж спостерігається на порядок менше", - каже Сергій Шепурев.

Чиновник додає: поки працює двоє інспекторів і охоплюють центральну частину міста. З часом планують розширення штату для контролю по всьому місту.

На початок