100 людей у Житомирі долучилися до Всеукраїнської акції "Інформаційна година"

100 людей у Житомирі долучилися до Всеукраїнської акції "Інформаційна година"

100 людей у Житомирі долучилися до Всеукраїнської акції "Інформаційна година" Оригінальне

Працівники житомирської філії Суспільного мовлення та представники громади Житомира 25-го лютого взяли участь у Всеукраїнській акції "Інформаційна година". Захід відбувся біля приміщення Житомирського телецентру.

За словами співорганізаторки Наталії Дехтієвської, люди із плаками зібралися, аби підтримати регіональне телебачення та радіо і не допустити скорочення годин власного мовлення.

Пресофіцер патрульної поліції в області Ігор Іванюк розповів, що громадський правопорядок на місці події забезпечували працівники підрозділу тактико-оперативного реагування. За його словами, порушень не зафіксували. У зібранні взяли участь близько 100 людей.

Наталія Дехтієвська: "Ми виступаємо за те, щоб поки що залишили 3 години виробництва власного щоденного мовлення. Адже нова концепція, яку намагаються впровадити члени правління ПАТ НСТУ, залишає всього 1 годину виробництва. Це надзвичайно мало,. За 1 годину не реально показати, чим живе область у повному обсязі".

Учасник акції Михайло Сліпченко: Сьогодні знищується Суспільне мовлення для того, щоб відстоювати інтереси приватних телерадіокомпаній, людей, які крутять телерадіокомпаній. І люди, які захочуть випускати свої власні новини, щоб вони писалися під них. Прийшовши сюди, ми закликаємо житомирян і працівників телекомпаній долучатися до акцій протесту"

Учасник акції Віктор Бойко: "Мені довелося створювати це телебачення разом із колективом. І довгий час я з цими людьми його створював. Це був важкий наш шлях до демократії. Цей шлях триває майже 30 років. І сумно на все це дивитися, бо ми відкочуємося назад. Залякують цих людей. Просто знущаються над ними. Це вже третє скорочення. Справа не в тім, що скорочують. Справа в тім, що за тим далі. Вважаю, що, якби влада переймалася цим, то було краще. Але влада теж шатається, хитається, бо йдуть вибори. Ніхто не хоче цим зайнятися" .

Продюсерка філії Таміла Бутко: "Передбачається, що дійсно не буде ранкових ефірів, які виготовляє кожна із філій, але їх трансформують і роблять такий єдиний міжрегіональний ефір. І збільшується тривалість цього ефіру до 2,5 годин. І передбачається, що кожного дня кожна із філій буде мати включення туди або робити сюжет чи рубрику"

Менеджер філії Артур Самарцев: "Канал не закривається. Він отримує додаткове фінансування. У цьому році на 35 відсотків більше у нас грошей. Ще варто зазначити, що зарплата рядового журналіста порівняно із 2018-2019-ми роками зроста. Тому говорити про те, що ми згортаємо виробництво або робимо щось гірше не варто. Цього року в 10 разів збільшено фінансування проектів, які мають регіональний напрямок. Тобто ми мали в попередньому році 2 мільйони гривень в цьому році – 20 мільйонів. Вважаю, що перспективи в UA Житомир є".

Зарплата журналістів збільшилась в порівнянні з 2018-19 роками. На програми збільшили фінансування"

член правління Суспільного мовника Микола Чернотицький: "Поки сама процедура Суспільного мовника не розпочиналася. І тому говорити про скорочення досить зарано. Тим не менше, у 8-ми філіях створені активи, які переживають за долю Суспільного мовника. Це, звичайно "ОК", але я хочу запевнити, що жоден із 24 регіональних каналів не зникає. Вони залишаються і працюють. Ми готові до будь-яких дискусій і діалогу".

Автор сюжету Сергій Богінський

Камера Ігор Грач

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди