У Запоріжжі планують ліквідувати єдиний дитячий протитуберкульозний санаторій

У Запоріжжі планують ліквідувати єдиний дитячий протитуберкульозний санаторій

У Запоріжжі планують ліквідувати єдиний дитячий протитуберкульозний санаторій

Попри те, що Запорізька область лідирує за рівнем дитячої захворюваності на туберкульоз в Україні, у Запоріжжі планують ліквідувати єдиний дитячий протитуберкульозний санаторій. Відповідний проєкт рішення опублікований на сайті Запорізької обласної ради.

Жителька Кам’янки-Дніпровської Олександра разом з двома дітьми перебуває на обстеженні в Запорізькому обласному протитуберкульозному клінічному диспансері вже близько трьох місяців. Вдома залишився восьмирічний син. За словами жінки, хлопчик здоровий, навчається дистанційно, адже до школи його не пускають батьки інших школярів. А доньку Олександри лікарям так і не вдалось врятувати.

Олександра

Олександра

«Нам призначили аналізи, ми їх зробили, нам сказали, що нирки дають головний біль, через це піднімається тиск. Прописали пити ліки. Ми пропили одні ліки, у нас більш-менш стало все нормально, пішли знову до лікарні, щоб нам видали довідку. Нам сказали, треба пропити інші ліки для нирок. Ми їх почали пити, їй стало через три дня зовсім зле. Ми побігли в лікарню, її звідти в дитяче відділення відправили на обстеження і все. Один лікар побачив у неї менінгіт, а як прийшли в дитяче відділення, в неї побачили отруєння. Медикаментозне. Нас відправили у реанімацію. В реанімації ми там пробули майже добу. На наступний день дитина сама ніжками пішла на рентген. Це в Кам’янці-Дніпровській. Зробили ми рентген, нам сказали збирати речі та їхати в дитяче відділення. В нас тоді не було температури та блювоти. Дитина попросила їсти. І рівно за дві – дві з половиною години її стало зле. Після крапельниці. Нас знову відправили в реанімацію. А звідти ввечері вже відправили на Запоріжжя. І у Запоріжжі почали робити обстеження. Але нам сказали, що ми втратили саме цей тиждень, що ми були в лікарнях. Вони намагались зняти набряк, але було вже пізно. Виходить, менінгіт у неї переріс. У неї вийшов туберкульозний менінгіт. Плюс само собою пішов сепсис» - каже Олександра.

Людмила Чернишова, завідуюча дитячим відділенням обласного протитуберкульозного клінічного диспансеру

Людмила Чернишова, завідуюча дитячим відділенням обласного протитуберкульозного клінічного диспансеру

Запорізька область лідирує по дитячій захворюваності на туберкульоз в Україні, каже завідуюча дитячим відділенням обласного протитуберкульозного клінічного диспансеру Людмила Чернишова:

«Наш показник у три - чотири рази перевищує український. На сьогодні у нас 62 дитини, які знаходяться у відділенні. На стаціонарному лікуванні. На жаль, ми одне відділення в області, тобто немає жодних варіантів - ні у Бердянську, ні в Мелітополі, ні у Токмаку дитячі ліжка ніколи не були передбачені. І тим більше в умовах реформи не будуть передбачені і зараз. Ми дуже уважно та детально обстежуємо дітей, які проживають в осередках туберкульозної інфекції. Якщо є хворий у оточенні, ми беремо на облік всіх дітей і обстежуємо їх, включаючи сучасні методи діагностики»

Попри те, що за офіційною статистикою цього року у Запорізькій області вперше за 8 років зафіксовані дві дитячих смерті внаслідок захворюваності на туберкульоз, в рамках оптимізації медичних закладів має відбутися скорочення мережі протитуберкульозних диспансерів. У Запоріжжі планують ліквідувати єдиний дитячий протитуберкульозний санаторій. Відповідний проєкт рішення про «припинення діяльності комунального закладу «Запорізького обласного дитячого протитуберкульозного санаторію» шляхом перетворення у комунальне некомерційне підприємство опублікований на сайті Запорізької обласної ради.

У Запоріжжі планують ліквідувати єдиний дитячий протитуберкульозний санаторій

У Запоріжжі планують ліквідувати єдиний дитячий протитуберкульозний санаторій

Нещодавно, в рамках програми надання гуманітарної допомоги Україні, німецька організація «GIZ» відремонтувала у санаторії дев’ять класних кімнатах. Проте, за словами Вікторії Заїкіної, для його повноцінного функціонування не вистачає 7 мільйонів гривень на рік.

Вікторія Заїкіна, економістка обласного дитячого протитуберкульозного санаторію

Вікторія Заїкіна, економістка обласного дитячого протитуберкульозного санаторію

«Дітей досі немає тому що ми не можемо відкритись через відсутність фінансування. Відкриття планувалось на початку року. Ми вже повністю були готові. У зв’язку з реорганізацією охорони здоров’я не закладені кошти у повному обсязі до кінця року. У нас виділили лише на перший квартал, а до кінця року, оскільки ми не надаємо жодних послуг, за які йдуть якісь гроші, із держави через НСЗУ. Тому ми не отримали фінансування. У обласному бюджеті затверджено лише на перший квартал – утримання будівлі, входить заробітна плата, на комунальні виділено у повному обсязі до кінця року, але на утримання діток, на медикаменти та на харчування не передбачено ні копійки» - каже економістка обласного дитячого протитуберкульозного санаторію Вікторія Заїкіна.

Іван Федоров, перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації

Іван Федоров, перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації

За словами першого заступника голови Запорізької облдержадміністрації Івана Федорова: «В області простежується недофінансування медичної галузі більш, ніж на 187 мільйонів гривень. Маємо дочекатися виділення субвенції на покриття дефіциту всієї медичної галузі. Що стосується самого функціонування дитячого санаторію, коли я казав про схему оптимізації протитуберкульозної служби Запорізької області і тієї схеми, котра буде коштувати бюджету 88 мільйонів гривень, оптимальна, яку ми зараз бачимо з тих реалій, котрим ми входимо. Звичайно, в ній є такий підрозділ, як Запорізький обласний дитячий протитуберкульозний санаторій. Тому ми будемо прагнути зберегти його, як структуру і в найкоротший термін запустити цю будівлю. Тому я сподіваюсь, що ми таки вирішимо це питання за рахунок отримання додаткової субвенції, медичної, на функціонування цих специфічних закладів і після цього ми зможемо фінансувати, в тому числі і цей санаторій. Але ж за рахунок виділення коштів з резервного фонду з обласного бюджету ми не вирішимо це питання комплексно, тому що ми можемо запустити Обласний дитячий протитуберкульозний санаторій, але закрити стаціонари в Мелітополі і Запоріжжі».

«Заборонити закриття туберкульозних диспансерів і скорочення чисельності місць в обласному протитуберкульозному диспансері в місті Запоріжжя». Таку петицію від 5 лютого створили 20 громадських організацій Запорізької області. Станом на 17 годину 25 лютого, вона набрала 731 голосів з 25 тисяч необхідних.

Лікарі створили петицію до Президента

Лікарі створили петицію до Президента

Також українські лікарі створили петицію до Президента щодо недопущення руйнування фтизіатричної галузі України. З 24 січня вона зібрала вже понад понад 18 тисяч голосів з 25 тисяч необхідних.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди