Президент США Джозеф Байден анонсував впровадження у країні нових заходів, спрямованих на боротьбу з COVID-19. Зокрема, запроваджувані правила вимагатимуть від співробітників великих компаній зробити щеплення або ж регулярно проходити тестування на захворювання.
Як зазначає BBC, також вимога про вакцинацію стосуватиметься кількох мільйонів працівників федерального уряду США. Причиною нововведень є тиск, з яким стикається Байден через погіршення епідеміологічної ситуації у країні на тлі поширення штаму "Дельта".
"У своєму зверненні в Білому домі у четвер (9 вересня – ред.) Байден доручив Міністерству праці США висунути вимогу, щоб усі приватні підприємства зі 100 або більше співробітниками санкціонували вакцинацію або вимагали від співробітників докази негативного тесту на коронавірус не рідше, ніж один раз на тиждень", – йдеться у повідомленні.
Нове правило стосуватиметься близько 80 мільйонів американців, зауважує видання. За словами Байдена, нововведення також стосуватиметься майже 17 мільйоні медичних співробітників, які працюють у медустановах, що отримують федеральні пільги.
"Йдеться не про свободу або особистий вибір, а про захист себе й навколишніх людей", – наголосив президент.
У своєму зверненні він також звинуватив у продовженні пандемії 25 американців, які досі не отримали жодної дози вакцини.
План Байдена
Очікується, що окремий федеральний мандат про обов'язкову вакцинацію співробітників держструктур, який підписав президент США, зачепить близько 2,5 мільйонів державних службовців. Цей мандат скасовує попереднє правило, яке дозволяло урядовим працівникам замість вакцинації проходити регулярне тестування на захворювання – відтепер працівників, які відмовлятимуться від щеплення, можуть звільнити.
Інші правила, які встановив Байден, включають:
- подвоєння штрафів для пасажирів літаків, які відмовляються носити маску;
- використання Закону про оборонну промисловість для прискорення створення наборів для швидкого домашнього тестування;
- направлення медичних працівників у райони, де спостерігається сплеск захворюваності на COVID-19;
- збільшення щотижневої доставки до лікарень безкоштовних препаратів для лікування захворювання на основі моноклональних антитіл.
Запроваджений план викликав негайну негативну реакцію серед деяких республіканців, які заявили, що уряд не повинен впливати на ухвалення рішень, які стосуються здоров'я людей.
Що відомо
- Уряд Данії ухвалив рішення скасувати всі карантинні обмеження, раніше запровадженні через пандемію COVID-19.
- Органи охорони здоров’я Південної Кореї підтвердили перші випадки зараження штамом коронавірусу "Мю".
- У Норвегії почнуть вакцинувати проти коронавірусу підлітків від 12 до 15 років. Цій віковій групі буде запропонована лише одна доза вакцини.
- Європейський Союз офіційно визнав, що українські COVID-сертифікати у додатку "Дія" відповідають європейським.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!