Катування, зґвалтування, зникнення. Як сирійська влада переслідує біженців, які повернулися

Катування, зґвалтування, зникнення. Як сирійська влада переслідує біженців, які повернулися

Катування, зґвалтування, зникнення. Як сирійська влада переслідує біженців, які повернулися
www.aa.com.tr

Правозахисна організація Amnesty International заявляє, що сирійські сили безпеки піддавали сирійців, які повернулися додому після пошуку притулку за кордоном, затриманням, тортурам і зґвалтуванням.

Про це йдеться у новій доповіді організації "Ви збираєтеся на смерть".

У ній ідеться, що організація зафіксувала каталог порушень, скоєних сирійськими офіцерами розвідки проти 66 репатріантів, зокрема 13 дітей. Серед цих порушень Amnesty International задокументувала п'ять випадків, коли затримані вмирали в ув'язненні після повернення до Сирії, а доля 17 зниклих залишається невідомою.

"Військові дії, можливо, припинилися, але схильність сирійського уряду до кричущих порушень прав людини не змінилася", — заявили правозахисники.

Дослідник з прав біженців і мігрантів Марі Форестье нагадав, що Данія, Швеція і Туреччина обмежують захист і чинять тиск на біженців з Сирії, щоб вони повернулися додому. Однак звіт є доказом того, що повернення в будь-яку частину Сирії не є безпечним. Ті, хто повернулися, сказали, що співробітники розвідки відкрито переслідували їх за їх рішення втекти з Сирії, звинувачуючи їх в нелояльності або "тероризмі". Зазначається, що владі Сирії досить самого факту втечі, аби переслідувати громадян.

"Будь-який уряд, який заявляє, що Сирія тепер у безпеці, свідомо ігнорує жахливу реальність на місцях, змушуючи біженців знову побоюватися за своє життя. Ми закликаємо європейські уряди надати статус біженців людям з Сирії та негайно припинити будь-яку практику, яка прямо або побічно примушує людей до повернення в Сирію", — заявила організація.

У звіті Amnesty International задокументовані серйозні порушення прав людини, вчинені сирійським урядом щодо біженців, які повернулися до Сирії з Лівану, Рукбана (неформальне поселення між йорданською і сирійською межами), Франції, Німеччини, Туреччини, Йорданії та ОАЕ в період з середини 2017 року до весни 2021 року. Звіт ґрунтується на інтерв'ю з 41 сирийцем, включаючи репатріантів, їх родичів та друзів, а також з юристами, гуманітарними працівниками та сирійськими експертами.

Що відомо

  • Деяким мігрантам у Данії тепер доведеться працювати 37 годин на тиждень, щоб отримувати соціальну допомогу. Це стане вимогою для тих, хто отримував допомогу від трьох до чотирьох років і не досяг певного рівня володіння данською мовою. Прем'єрка Метте Фредерікса заявила, що правила націлені безпосередньо на жінок "незахідного походження", що живуть на допомогу.

Читайте також

Катар не зміг пояснити 70% смертей робітників-мігрантів за 10 років — Amnesty International

Бангладеш запроваджує смертну кару за зґвалтування. Чому це не врятує жінок від насильства

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок