Правозахисна організація Amnesty International заявляє, що сирійські сили безпеки піддавали сирійців, які повернулися додому після пошуку притулку за кордоном, затриманням, тортурам і зґвалтуванням.
Про це йдеться у новій доповіді організації "Ви збираєтеся на смерть".
У ній ідеться, що організація зафіксувала каталог порушень, скоєних сирійськими офіцерами розвідки проти 66 репатріантів, зокрема 13 дітей. Серед цих порушень Amnesty International задокументувала п'ять випадків, коли затримані вмирали в ув'язненні після повернення до Сирії, а доля 17 зниклих залишається невідомою.
"Військові дії, можливо, припинилися, але схильність сирійського уряду до кричущих порушень прав людини не змінилася", — заявили правозахисники.
Дослідник з прав біженців і мігрантів Марі Форестье нагадав, що Данія, Швеція і Туреччина обмежують захист і чинять тиск на біженців з Сирії, щоб вони повернулися додому. Однак звіт є доказом того, що повернення в будь-яку частину Сирії не є безпечним. Ті, хто повернулися, сказали, що співробітники розвідки відкрито переслідували їх за їх рішення втекти з Сирії, звинувачуючи їх в нелояльності або "тероризмі". Зазначається, що владі Сирії досить самого факту втечі, аби переслідувати громадян.
"Будь-який уряд, який заявляє, що Сирія тепер у безпеці, свідомо ігнорує жахливу реальність на місцях, змушуючи біженців знову побоюватися за своє життя. Ми закликаємо європейські уряди надати статус біженців людям з Сирії та негайно припинити будь-яку практику, яка прямо або побічно примушує людей до повернення в Сирію", — заявила організація.
У звіті Amnesty International задокументовані серйозні порушення прав людини, вчинені сирійським урядом щодо біженців, які повернулися до Сирії з Лівану, Рукбана (неформальне поселення між йорданською і сирійською межами), Франції, Німеччини, Туреччини, Йорданії та ОАЕ в період з середини 2017 року до весни 2021 року. Звіт ґрунтується на інтерв'ю з 41 сирийцем, включаючи репатріантів, їх родичів та друзів, а також з юристами, гуманітарними працівниками та сирійськими експертами.
Що відомо
- Деяким мігрантам у Данії тепер доведеться працювати 37 годин на тиждень, щоб отримувати соціальну допомогу. Це стане вимогою для тих, хто отримував допомогу від трьох до чотирьох років і не досяг певного рівня володіння данською мовою. Прем'єрка Метте Фредерікса заявила, що правила націлені безпосередньо на жінок "незахідного походження", що живуть на допомогу.
Читайте також
Катар не зміг пояснити 70% смертей робітників-мігрантів за 10 років — Amnesty International
Бангладеш запроваджує смертну кару за зґвалтування. Чому це не врятує жінок від насильства
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Надсилайте свої фото, відео та новини. Пишіть нам на пошту: [email protected] Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!