Біля будівлі філії Суспільного мовлення у Луцьку відбулася акція “Інформаційна година”

Біля будівлі філії Суспільного мовлення у Луцьку відбулася акція “Інформаційна година”

Біля будівлі філії Суспільного мовлення у Луцьку відбулася акція “Інформаційна година” UA.Волинь

Біля будівлі Волинської філії Суспільного мовлення у Луцьку відбулася акція "Інформаційна година". Як розповіла її ініціаторка, редакторка "Українського радіо: Луцьк" Світлана Мех, люди прийшли, аби висловити свою незгоду з Концепцією регіонального мовлення, яка передбачає скорочення власного виробництва філіями Суспільного.

Акція протесту "Інформаційна година" розпочалася о 13-й годині. Біля приміщення головного офісу Волинської філії Національної суспільної телерадіокомпанії зібралося шість десятків людей, серед них – працівники філії. Таку кількість учасників озвучила ініціаторка акції Світлана Мех та Василь Климюк, представник поліції діалогу. Люди прийшли з плакатами.

Біля будівлі філії Суспільного мовлення у Луцьку відбулася акція “Інформаційна година”UA.Волинь

Біля будівлі філії Суспільного мовлення у Луцьку відбулася акція “Інформаційна година”

Учасниця акції Марія Рожило: Ми хочемо дивитися те, що відбувається в Луцьку, в області -саме те, що цікавить. Ранкові шоу дуже цікаві, я є глядачка ранкового шоу. Оскільки буде тільки одна година мовлення, тому, ймовірно, цього не достатньо.”

Учасниця акції Віра Кумановська:Будуть нам нав’язувати якісь передачі, якісь свистопляски з інших регіонів – ну нащо, для чого? Коли ми маємо своїх журналістів, свій батальйон редакторів, які можуть робити не гірший контент? Тому я прийшла підтримати наших журналістів і наше Суспільне регіональне. Я хочу, щоб його було більше і воно було тут, місцеве.”

Зі слів Світлани Мех, інціаторки інформаційної години у Луцьку, акція – проти нової Концепції регіонального мовлення, згідно з якою скоротиться тривалість власного контенту в ефірі Волинської філії Суспільного.

Ініціаторка акції, редакторка “Українського радіо:Луцьк” Світлана Мех:Нам пропонують всього лише 1,5 год. на радіо та 1 год. на телебаченні. Це надзвичайно мало, щоб розповісти про те, що відбувається в області. Не можна зводити все до інформації, до новин. Ми на сьогодні мусимо розповідати про громаду, про те, якими проблемами живе. Хочемо, щоб мовлення було не менше, як сьогодні.”

Продюсер Волинської філії Суспільного Костянтин Лоцман: Поки що ніяких офіційних документів ні про скорочення, ні про якісь інші зміни ми не маємо. Єдине, що маємо – Концепцію регіонального мовлення на 2020-2021 роки. Буде єдиний «ранок» 2,5 год, буде більше уваги на відрізки радіо 12.10 і 17.10 і створення діджитал-груп для того, щоб ми були ширше представлені в інтернеті.”

Біля будівлі філії Суспільного мовлення у Луцьку відбулася акція “Інформаційна година”UA.Волинь

Біля будівлі філії Суспільного мовлення у Луцьку відбулася акція “Інформаційна година”

Окрім Луцька, попереджувальну акцію протесту провели біля приміщень телерадіокомпаній регіональних мовників у Запоріжжі, Житомирі, Кропивницькому, Херсоні, Миколаєві, Ужгороді, Рівному та Івано-Франківську. Член правління Національної суспільної телерадіокомпанії Микола Чернотицького прокоментував акцію:

Член правління НСТУ Микола Чернотицький: Кожен канал регіональний мовить 16,5 год, з вересня він буде мовити 24 год. Тобто, кожен канал залишається. Яким контентом наповнювати – там буде контент, який вони робитимуть для свого регіону і який робитимуть спільно з іншими регіонами для свого регіону. На радіо ми посилюємо наші сильніші регіональні відрізки, де нас краще слухають, прибираємо, де гірше, щоб там залишався контент Українського радіо центральний.”

Протестна акція “Інформаційна година” тривала 45 хвилин. Порушень громадського порядку, зі слів представника поліції діалогу Василя Климюка, не зафіксували.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди