Розпочався фестиваль для молодих авторів "Прописи"

Розпочався фестиваль для молодих авторів "Прописи"

Розпочався фестиваль для молодих авторів "Прописи"

В Івано-Франківську розпочався фестиваль для молодих письменників "Прописи". З 9 по 12 вересня заплановані літературні читання та дискусії дебютантів з Юрієм Андруховичем, Ларисою Денисенко, Тарасом Прохаськом, Вікторією Амеліною, Ілларіоном Павлюком та іншими.

Фестиваль організував Український ПЕН. У ці чотири дні запланована програма для авторів-дебютантів, які пройшли конкурсний відбір, та публічна – для всіх, хто цікавиться літературою.

Куратор проєкту, поет, перекладач та віцепрезидент Українського ПЕН Остап Сливинський наголошує, що "Прописи” – це фестиваль молодих авторів, але це також фестиваль для міста.

"Як молода література працює з медіа, які нові ідеї в ній вирують – про це також буде публічна програма "Прописів". А під час лекцій і воркшопів для учасників фестивалю буде йтися не лише про те, як писати якісну поезію, прозу, критику і сценаристику, але й про те, як захистити свої професійні права як письменників, і що означає свобода слова й самовираження – базова передумова існування і вільного митця, і громадянського суспільства”, – сказав він.

Учасниками професійної програми стануть: Богдан Бень, Олеся Богдан, Ганна Гнедкова, Софія Головецька, Орися Грудка, Аріна Кравченко, Ростислав Кузик, Романія Строцька, Дарія Суздалова та Вікторія Фещук. Вони ж модеруватимуть подіумні розмови в рамках фестивалю. А вже в жовтні вийде друком альманах, до якого ввійдуть твори 10 молодих авторів та авторок.

Вибір редакції

На початок