У центрі Дрогобича встановили арт-об'єкт присвячений солі. Це символічні запаси солі за склом. Сіль — це символ Дрогобича. У місті діє найстаріша у Європі солеварня.
Саме завдяки видобутку солі колись Дрогобич активно розвивався. Ідея інсталяції перемогла минулого року під час мистецького конкурсу "Магічні соляні міста". Її автор львівський художник Юрій Чернявський.
Скло витримає, каже автор Юрій Чернявський. Тут його декілька шарів, а верхнє якщо забрудниться, можна замінити. Повна назва арт-об'єкту — "При потребі розбити скло". Вона символічна, каже автор.

"Оці стопки солі, які ми бачимо тут, відзеркалюються в цих бокових поверхнях на цій неіржавіючій сталі. Створюється така ілюзія наче ця сіль і під бруківкою. Назва "При потребі розбити скло", це як натяк на те, що Дрогобицька солеварня не в найкращому стані. І мусимо цінувати це і не доводити до того стану, що потрібно буде розбити це скло", — каже художник Юрій Чернявський.
Для інсталяції використали справжню Дрогобицьку сіль. Соляні бруски мають назву "топки". У такому вигляді колись і продавали сіль. Вони є символами міста і зображені на гербі Дрогобича.

"Це топки солі, це ж історично Дрогобич сіль віками варив, і, звичайно, воно додало цій площі історичного значення", — каже мешканець Дрогобича Василь Бохонок.
Встановили інсталяцію за гроші організаторів конкурсу, повну її вартість не розголошують.
"Важливо, щоби будь-який об'єкт, який з'являється у місті, був інтерактивний. Щоби це не був простий монумент, до якого не дістати рукою. Така річ буде більше сприяти і промоції об'єкта самого, і міста, і соляної історії міста", — каже координатор конкурсу Олег Дукас.
Офіційно відкрити цей мистецький символ Дрогобича планують на святкуванні дня міста наприкінці наступного тижня.
Читайте також: У Львові зареєстрували петицію із вимогою демонтувати пам'ятник Францу Ксаверу Моцарту
Читайте нас у Telegram: головні новини регіону