У Дніпрі нагородили призерів та учасників Паралімпійських ігор в Токіо

У Дніпрі нагородили призерів та учасників Паралімпійських ігор в Токіо Фото: Міська рада Дніпра

У міськраді Дніпра нагородили місцевих спортсменів – призерів та учасників XVI Паралімпійських ігор, а також їхніх тренерів. Про це йдеться в пресрелізі міськради, який отримало Суспільне.

Від міста паралімпійці та тренери отримали грошові сертифікати на загальну суму 1,6 млн грн.

Цьогоріч учасниками XVI Паралімпійських ігор у складі збірної команди України стали 20 дніпровських спортсменів. Вони вибороли 18 медалей.

Дніпряни виступали у 7 категоріях: кульова стрільба, академічне веслування, паверліфтинг, плавання, дзюдо, легка атлетика та бадмінтон.

Секрет успіху від трикратної медалістки Паралімпіади

Легкоатлетка Оксана Ботурчук виборола три срібні медалі. Вона фінішувала другою в забігах на 100 м, 200 м та 400 м.

«Головний секрет – у підтримці та команді професіоналів, яка з нами працює. Мене підтримувала моя родина, мій чоловік, який також спортсмен, мої діти, тренери й кожен українець, хто писав мені й надихав на ці перемоги», – сказала Оксана Ботурчук.

Ще 8 дніпрян-медалістів

За підсумками Паралімпіади дніпрянин Денис Дубров став першим на дистанції 200 м комплексним плаванням. Він також виборов дві бронзи у чоловічій естафеті 4х100 м вільним стилем та у запливі на 100 м батерфляєм.

Спортсменка Анастасія Москаленко стала найкращою у штовханні ядра. Дівчина показала результат в 7.61 м і встановила світовий паралімпійський рекорд. Спортсменка виборола срібло у секторі метання булави з особистим рекордом – 24.73 м.

Анна Стеценко завоювала золото у плаванні на 400 метрів вільним стилем та бронзу у змішаній естафеті 4х100 м вільним стилем.

Зоя Овсій стала золотою призеркою ігор в метанні булави і бронзовою медалісткою у метанні диска. Владислав Загребельний отримав золоту медаль у стрибках у довжину з результатом 6.59 м та встановив рекорд Європи.

Плавець Антон Коль виграв дві срібні медалі у фінальних запливах на 100 та 50 метрів на спині.

Також дніпрянин Владислав Білий став срібним призером змагань, метнувши спис на 55,34 м.

Легкоатлетка Наталія Кобзар виборола срібну нагороду в забігу на 400 м. Бронзовим призером з дзюдо у ваговій категорії до 73 кг став Руфат Магомедов.

5 вересня у Токіо завершилася Паралімпіада-2020. Здобуток 20 паралімпійців, які представляли Дніпропетровщину, — 18 медалей: 5 золотих, 8 срібних та 5 бронзових. Найрезультативнішими виявилися плавці та легкоатлети, дехто з них виборов по кілька нагород.

Загалом від України виступили 138 атлеток і атлетів, які здобули 24 золоті, 47 срібних, 27 бронзових медалей. У загальному заліку Україна посіла 6 місце. Попереду опинилися Нідерланди, Паралімпійський комітет Росії, США, Велика Британія та Китай.