Голову білоруського хокею Баскава усунули від діяльності на п'ять років: які причини та реакція

Голову білоруського хокею Баскава усунули від діяльності на п'ять років: які причини та реакція

Голову білоруського хокею Баскава усунули від діяльності на п'ять років: які причини та реакція hcdinamo.by

Баскава звинувачуюють у політичній заангажованості та погрозах спортсменам.

Міжнародна федерація хокею з шайбою (IIHF) усунула президента Асоціації хокею Білорусі Дзмітрия Баскава. Йому дали п'ять років дискваліфікації після десятимісячного розслідування його причетності до смерті Рамана Бандаренки. Білоруський художник і активіст загинув у листопаді 2020 року після побиття силовиками.

На зв'язок цього випадку з особою Баскава вказав Білоруський фонд спортивної солідарності, який допомагає спортсменам і спортивним діячам, які постраждали від режиму Лукашенки.

Після дослідження матеріалів ЗМІ, аудіозаписів і фотографій незалежна фірма, яку найняла IIHF для розслідування, не знайшла достатніх доказів, щоб довести його причетність до інциденту. Хоча й не виключає, що є велика вірогідність, що Баскав "був присутній на місці подій". Проте причин для усунення були й без того.

Читайте також: Білоруська бігунка виставила на аукціон медаль на підтримку постраждалих від репресій

За що дискваліфікували Баскава

Дисциплінарна рада IIHF виявила, що Баскав "напряму закликав інших підтримувати" самопроголошеного президента Білорусі Аляксандра Лукашенку та його "уряд", а також "погрожував і дискримінував білоруських спортсменів через їхні політичні погляди". А це є порушенням "Кодексу поведінки IIHF".

Крім того, Баскав "зловживав своєю позицією, щоб підтримувати Лукашенку", що протирічить і правилам IIHF, і Олімпійській хартії, за якою спортивні організації мають дотримуватися політичного нейтралітету.

Чиновник брав участь у акціях на підтримку Лукашенки та має з ним і його синами "тісний зв'язок". Також він написав відкритий лист, у якому розкритикував атлетів, які виступають за опозицію і критикують чинний режим, та звільнив кількох "ненадійних" спортсменів і тренерів.

Як наслідок – Баскава усунули від хокейної діяльності та всіх національних і міжнародних активностей, пов'язаних із хокеєм, на п'ять років.

Якою була реакція

Федерація хокею Білорусі назвала це рішення "неприпустимим" та заявила, що на IIHF "тиснуть політичні сили". ФХБ розглядає варіант подавати на IIHF до Спортивного арбітражного суду.

Білоруський фонд спортивної солідарності закликав IIHF усунути Баскава пожиттєво, але виконавчий директор фонду Аляксандр Апейкін переконаний, що "п'ять років – це такий строк, за який у Білорусі все точно зміниться. І повернення Баскава до хокею виключено". За словами Апейкіна, ФХБ, як і загалом білоруський спорт уже "втратили здоровий глузд".

Що відомо

  • У грудні 2020 року Міжнародний олімпійський комітет позбавив членства Лукашенку та Баскава, а пізніше не прийняв кандидатуру сина "президента" Віктара Лукашенки на пост голови білоруського НОК. МОК не визнає результати виборів у Білорусі.
  • На початку 2021 року Білорусь позбавили права на проведення чемпіонату світу з хокею через безпекові питання.
  • Під час Олімпійських ігор-2020 у Токіо білоруську легкоатлетку Крисціну Цімановскую за "рішенням згори" намагалися примусово депортувати з Японії після того, як вона розкритикувала заявку команди на естафету.
  • Деякі білоруські спортсмени, зокрема Цімановская та багатборці Яна Максімава й Андрей Кравчанка, були вимушені шукати притулку за кордоном через свою політичну позицію.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - ДжошуаЛіга чемпіонів