Євробачення 2020: гурт Go_A розповів, чи зазвучить пісня Solovey англійською

Євробачення 2020: гурт Go_A розповів, чи зазвучить пісня Solovey англійською

Євробачення 2020: гурт Go_A розповів, чи зазвучить пісня Solovey англійською Суспільне мовлення

Учасники етнофольк колективу Go_A розповіли, що брали участь у нацвідборі на Євробачення, аби в разі перемоги поїхати на конкурс у Роттердам із піснею українською мовою. Тому перекладати трек "Solovey" гурт не буде.

Вокалістка гурту Катерина Павленко каже, що це вибір кожної країни — відправляти учасника з піснею рідною мовою чи ні.

"За правилами Євробачення можна, щоб пісня звучала не тільки українською, а й будь-якою мовою, якою країна захоче її презентувати, і переробляти пісню ми не будемо. Адже, повторюсь, мета була саме в тому, щоб на Євробаченні прозвучала українська пісня українською мовою," — поділилась Катерина.

Також музиканти розповіли, що для Євробачення не допускають народні пісні, а їхній Solovey має народні мотиви. Для конкурсу вони переробили початкову версію на більш позитивну.

"За умовами Євробачення народну пісню не можна використовувати, але в основі справді була народна пісня. Коли ми просто робили чернетку, то орієнтувались на пісню, яку я знаю ще з часів, коли навчалась на фольклористку в університеті. Але ми її переробили — в попередній версії пісня закінчувалась трагічно, тому ми подумали, що в нас є можливість переробити текст так, щоб усе вийшло набагато краще. Бо скільки ж можна плакати?" — каже вокалістка.

Засновник Go_A Тарас Шевченко додав, що на Євробаченні двічі перемагали учасники, які виконували конкурсі пісні рідною мовою.

"Якщо слідкувати за минулими роками Євробачення, то за останні 15 років були вже 2 переможці, які співали рідною мовою: Марія Шерифович (Сербія) і Сальвадор Собрал (Португалія)", — нагадав музикант.

Що відомо:

  • 22 лютого у Національному відборі на конкурс Євробачення-2020 переміг гурт Go-A. Музиканти отримали найвищий бал як від суддів, так і від глядачів.
  • У Роттердамі український колектив виступатиме в першому півфіналі Євробачення, 12 травня. Цього дня також виступатимуть Росія, Білорусь, Литва, Румунія, Хорватія, Македонія, Швеція, Словенія, Австралія, Ірландія, Норвегія, Кіпр, Азербайджан, Мальта, Ізраїль та Бельгія.
  • Півфінали конкурсу відбудуться 12 та 14 травня. Фінал — 16 травня.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше