Сеітаблаєв почав знімати військову драму про події в Луганському прикордонному загоні у 2014 році

Сеітаблаєв почав знімати військову драму про події в Луганському прикордонному загоні у 2014 році

Сеітаблаєв почав знімати військову драму про події в Луганському прикордонному загоні у 2014 році

Сюжет фільму "Мирний-21" засновано на реальних подіях - напад на Луганський прикордонний загін незаконними збройними формуваннями. У назву фільму винесена адреса загону. Режисер стрічки - Ахтем Сеітаблаєв, сказано на сайті Дежкіно.

За словами Сеітаблаєва, працювати над фільмом йому запропонував народний депутат Павло Сушко, який організував зустріч Ахтема з головою Державної прикордонної служби Сергієм Дейнейко, який у 2014 році був начальником Луганського прикордонного загону.

"Ми поспілкувались, і тоді я зрозумів, що ця історія варта, щоб її почули та відчули всі ті люди, які дізнаються про неї на території кіно", - розповів Сеітаблаєв.

Перші сцени відзняли в Михайлівському соборі в центрі Києва. На Михайлівській площі Сеітаблаєв розбив тарілку на честь першого знімального дня.

У "Мирному-21" беруть участь актори Віктор Жданов, Роман Ясіновський, Андрій Самінін, Андрій Мостренко, Олексій Тритенко, Лорена Колібабчук, Максим Девізоров, Євген Ламах, Павло Лі, Лариса Руснак, Сергій Фролов, Марія Штофа та Зоя Власенко.

На сайті Держкіно вказано, що актори мають відтворити на екрані персонажів, які засновані на біографії реальних людей. Образ головного героя, командира прикордонного загону Олександра Авдєєва, ґрунтується на персоналії Сергія Дейнеко.

Над "Мирним-21" працювали три сценаристи. Ярослав Яріш, Сергій Касторних та Анатолій Коцюрба, який є полковником Державної прикордонної служби. Анатолія запросили, аби максимально точно й коректно показати на екрані специфіку військової служби. У фільмі буде багато бойових сцен, спеціально для фільму Збройні сили України нададуть військову техніку.

Зйомки воєнної драми "Мирний-21" пройдуть у Києві та у Військовій частині міста Васильків Київської області (Об’єднаний навчальний центр Повітряних Сил).

Прем’єра фільму запланована на квітень 2022 року.

"Мирний-21" став одним із переможців 14-го пітчингу Державного агентства України з питань кіно та отримав підтримку у розмірі 80% від загального бюджету, який становив 31 250 000 грн. Виробництвом фільму займається продакшн "ІСТМЕН ФІЛМС" (ISTMEN FILMS).

Що відомо

  • О 4 ранку 2 червня 2014 року пролунали перші постріли в бік управління Луганського прикордонного загону. Правоохоронні органи та державні установи міста вже були під контролем незаконних військових формувань.
  • 170 прикордонників потрапили в облогу. По ним вели вогонь з дворів, дахів і квартир багатоповерхівок кварталу Мирний. Гранатометний обстріл застави відбувався з даху сусіднього будинку.
  • Восьмеро охоронців кордону зазнали поранень. Під час короткотривалого припинення вогню важкопоранених вдалося вивезти. У певний момент до воріт загону прийшли батьки прикордонників. Шестеро контрактників залишили свої позиції.
  • Обстріл закінчився тим, що 4 червня загін було захоплено.
  • 2 червня 2014 року авіація Повітряних сил України надавала вогневу підтримку прикордонникам. Під час цих подій стався вибух перед Луганською державною адміністрацією, загинули вісім людей, всі мешканці Луганська. Одинадцять людей госпіталізували з пораненнями. Офіційного пояснення, що трапилося немає. У січні 2015 року радник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко в прямому ефірі ток-шоу "Свобода слова" згадав випадок ненавмисного обстрілу у неназваному ним місті влітку 2014 року, який "мав негативні наслідки".
  • За неофіційною версією, сталася ракетна атака з повітря. Спеціальна місія спостереження від ОБСЄ заявила, що причиною вибуху в Луганській обласній державній адміністрації 2 червня став обстріл некерованими ракетами, запущеними з літака.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше