Голова техкомітету гімнастики з Росії може залишити посаду після результатів команди на Олімпіаді

Голова техкомітету гімнастики з Росії може залишити посаду після результатів команди на Олімпіаді

У Росії заявили, що відкликали заявку, але згодом сказали, що не робили цього.

Президентка технічного комітету Міжнародної федерації гімнастики (FIG), росіянка Наталья Кузьміна, імовірно, залишить посаду.

Кузьміна, яка очолює техкомітет із художньої гімнастики, працювала цього року й на Олімпійських іграх-2020 у Токіо, де збірна ОКР сенсаційно залишилася без "золота" в обох дисциплінах, чого не траплялося 25 років. В особистих змаганнях перемогу над Діною Авєріною здобула ізраїльтянка Ліной Ашрам, а в групових вправах ОКР обіграла команда Болгарії.

Тоді керівниця федерації гімнастики й головна тренерка Росії Іріна Вінер-Усманова розкритикувала суддівство та назвала його "кричущою несправедливістю". Натомість FIG і техкомітет на чолі з Кузьміною після перегляду оцінювання на Олімпіаді не виявили жодних порушень.

Читайте також: "Росія" уперше за 25 років не виграла жодного "золота" у художній гімнастиці на світових турнірах

Справедливими результати назвала й українська суддя Лідія Виноградна, за що згодом почала отримувати погрози від російських фанів.

Якими були подальші дії Росії

Через місяць після завершення Ігор Іріна Вінер-Усманова заявила, що Кузьміна не візьме участі в наступних виборах голови, адже Росія відкликала її кандидатуру.

"Ми її висунули, але тепер відкликаємо. Заміни також не буде. Краще взагалі не мати представника від Росії, ніж людину, яка порушує всі норми й правила", – сказала Вінер у коментарі TASS.

Проте пізніше новину було змінено, а слова Вінер-Усманової виправлено. У оновленій версії вона зазначає, що кандидатура Кузьміної "обговорюється, але жодних повідомлень до федерації поки з цього приводу надіслано не було".

Що далі

  • Вибори на посаду голови техкомітету FIG відбудуться 5-7 листопада.
  • Крім Кузьміної, яку ще не прибрали зі списків, є лише одна претендентка – єгиптянка Ноха Абу Шабана, яка наразі є віцепрезиденткою техкомітету, а в 2019-му була обраною до роботи над проєктом реформи жіночого лідерства у FIG.
  • Також розгядатимуться 15 кандидатур (14 – якщо без Кузьміної) на членство в комітеті, з яких оберуть шістьох. Серед них – і українка Наталія Єрьоміна, яка також працювала на Олімпіаді-2020.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейЛегка атлетика