Одеська політехніка отримає статус національного університету

Одеська політехніка отримає статус національного університету

Одеська політехніка отримає статус національного університету
Фото: 048.ua

Державний університет "Одеська політехніка" отримає статус національного навчального закладу. Відповідний указ президента Володимира Зеленського уряд підтримав під час засідання 8 вересня.

Згідно з проєктом указу, який у своєму Telegram-каналі оприлюднив нардеп Олексій Гончаренко, Одеська політехніка отримає новий статус, оскільки заклад має "визнаних на загальнодержавному і світовому рівнях фахівців, наукові школи, сучасну матеріально-технічну базу та перспективи розвитку".

Згідно з інформацією, опублікованою на офіційному сайті політехніки, в історії закладу серед працівників є лауреат Нобелівської премії Ігор Тамм та 20 лауреатів державних нагород. Університет складається з 15 навчально-наукових інститутів та факультетів й 64 кафедр. Також на базі Одеської політехніки відкрили три коледжі та одне вище професійне училище.

Політехнічний університет Одеси заснували у 1918 році. Це найстаріший технічний заклад вищої освіти на півдні України. За цей час він змінив вже 4 назви: Одеський національний політехнічний університет (ОНПУ), Одеський державний політехнічний університет (ОДПУ), Одеський політехнічний інститут (ОПІ), Одеський індустріальний інститут (ОІІ).

Також університет є членом Асоціації університетів Європи (EUA), Міжнародної Асоціації університетів (IAU), Євразійського Союзу університетів (EURAS), Європейської мережі ядерної освіти (ENEN), Асоціації з експлуатації ядерних реакторів ІІ та ІІІ поколінь (NUGENIA) та Європейської регіональної мережі освіти з підвищення кваліфікації фахівців атомної енергетики (STAR-NET).

Читайте також

  • В Одесі помер викладач та автор поетапної системи навчання Микола Палтишев
  • Одеська політехніка може втратити майже 620 студентів магістратури – Центр освіти
  • На посаду ректора Одеської політехніки претендував лише один кандидат

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок