"Це не є потребою". Жінкам заборонять займатися спортом у Афганістані

"Це не є потребою". Жінкам заборонять займатися спортом у Афганістані

"Це не є потребою". Жінкам заборонять займатися спортом у Афганістані
AP

Гравчині отримують погрози, а обмеження доступу до спорту для жінок вплине й на чоловічі змагання.

Унаслідок захоплення "Талібаном" влади в Афганістані жінкам у цій країні заборонять займатися спортом. Про це повідомляє SBS.

За словами заступника керівника Культурної комісії "Талібану" Ахмадулли Васіка, вони не сприймають спорт як важливий елемент життя жінки. Зокрема він висловився щодо неприйнятності гри в крикет.

"Я не думаю, що жінкам буде дозволено грати в крикет, тому що в цьому немає необхідності, – заявив Васік. – У крикеті з ними може статися ситуація, за якої їхнє обличчя й тіло не будуть покриті. Іслам забороняє жінкам мати такий вигляд. Зараз ера медіа – будуть фото й відео, і люди побачать. Іслам та Ісламський Емірат забороняє жінкам грати в крикет та інші види спорту, де вони можуть бути незакритими".

За талібанською інтерпретацією законів ісламу, жінкам дозволено виходити з дому тільки задля потреби, приміром, за покупками до магазину. А спорт "не є потребою", на думку Васіка.

Деякі афганістанські спортсменки повідомили, що "Талібан" уже зв'язувався з ними та погрожував негативними наслідками, якщо ті знову гратимуть у крикет. Частина спортсменок наразі переховуються, інші знайшли притулок за кордоном.

Читайте також: Збірна Афганістану все ж виступить на Паралімпіаді-2020. Як це стало можливо

Тим часом "Талібан" дозволив чоловічій команді з крикету продовжувати грати та поїхати до Австралії, де в збірної цього року заплановано тестовий матч.

Проте, за правилами Міжнародної ради з крикету (МРК), в подібних змаганнях можуть брати участь лише повноцінні члени МРК. А таке членство дають лише тим країнам, які мають і чоловічу, й жіночу команди.

Афганістан отримав його в 2017-му, а торік контракти з Афганістанською радою крикету (АРК) підписали 25 гравчинь. Та якщо жінки не зможуть грати, це завадить виступати на високому міжнародному рівні й чоловікам.

АРК ще не отримала офіційної команди розпустити жіночу збірну, проте спортивну програму для дівчат уже було закрито. Про це повідомляє The Guardian.

У МРК заявили, що занепокоєні такими заявами та розглянуть ситуацію на наступному засіданні.

Читайте також: З Афганістану евакуювали понад 50 спортсменок. Як це стало можливим

Що відомо

  • У серпні "Талібан" заявив, що "поважатиме права жінок".
  • Після їхнього оголошення повністю чоловічого складу нового уряду жінки вийшли на протести.
  • Афганістанські спортсменки неодноразово висловлювали побоювання щодо своєї долі за нового режиму в країні. Ексфутболістка Халіда Попал, зокрема, закликала спалювати форму, щоб спортсменок не могли ідентифікувати.
  • Частину афганістанських спортсменок евакуювали до інших країн, у тому числі Австралії та Іспанії.
  • Збірна Афганістану спершу відмовилася від участі в Паралімпійських іграх-2020 у через ситуацію в країні, але згодом вони все ж змогли дістатися Токіо.
Категорії
ФутболЗбірна України з футболуЧС-2022 з футболуСанкції проти РосіїБіатлонТенісКомандні види спортуЛіга Чемпіонів з футболуБоксГімнастикаФехтуванняПаралімпійський спортФормула-1Українці за кордономВодні види спортуФутзалБаскетболХокейУсик - Джошуа 2Зимовий спортВелоспортКіберспортШахиБіатлон: відео гонокОлімпіада-2022Дзюдо