У Херсоні мітингували на підтримку Суспільного мовника

У Херсоні мітингували на підтримку Суспільного мовника

У Херсоні мітингували на підтримку Суспільного мовника Суспільне Херсон

Херсон долучився до Всеукраїнської акції на підтримку регіонального Суспільного мовника.

О 13-й годині біля будівлі телерадіокомпанії “ЮА Херсон” зібралися близько 50-ти людей. Серед них – журналістка Альона Маляренко:

“Я вважаю, що прикордонний статус Херсонщини вимагає того, щоб ми могли швидко поширювати свою власну інформацію. Я дуже поважаю киян, я дуже ціную інші області, але цей локальний патріотизм не має бути придушений заради якоїсь великої центральної мрії. Включення по п`ять хвилин – це неприпустимо. Якщо ми хочемо йти до Європи, ми маємо оце гасло децентралізації підтримати і дати можливість, щоб кожна маленька людина побачила себе по телебаченню, щоб вона могла розповісти про себе, щоб вона розуміла, що вона – важлива для громади, адже з цього і будується Україна”.

Віктор Тоцький – голова ОСББ, неодноразово брав участь у ефірах на телебаченні та радіо, через соцмережі чоловік закликав прийти на акцію:

“Я був серед тих голів ОСББ, яким місто заборгувало по “теплих кредитах” і дякуючи в тому числі і місцевим засобам масової інформації ми врешті-решт отримали цю компенсацію, тому я через соціальні мережі запрошував всіх своїх колег долучитися до підтримки нашого Суспільного мовника”.

Олександр Голобородько – член спілки журналістів України. Він вважає, що реформація, яка наразі відбувається у регіональних філіях Суспільного мовника, призведе до їх закриття, що в свою чергу, каже чоловік, негативно вплине на підготовку майбутніх журналістів:

“Я не байдужий до перспектив майбутнього нашого місцевого мовника. Техніка, база – все є, земля, споруди. Це, я думаю, має певне зацікавлення. Одна-півтори години мовлення на добу – це фактично знищення Херсонської філії. Фактично, закривається і база під навчальні програми нашого державного університету, де є факультет журналістики”.

На мовчазну акцію протесту вийшли працівники “ЮА Херсон”. Серед них режисер Херсонської філії ПАТ “НСТУ” Антон Коломієць:

“Чому виникло питання, що буде скорочення? Бачите, говорять, що скорочення не буде, йде реорганізація так звана, а що буде в подальшому? Зараз працює більше 90-та людей, буде близько 45-ти людей, відповідно половина скорочується, закривається ранкове шоу, на радіо залишається троє людей, а зараз їх 12”.

Менеджерка філії Оксана Шило говорить, що наразі відбувається трансформація телекомпанії, про скорочення штату не йдеться:

“Наразі у мене немає жодних документів чи розпоряджень щодо скорочень.”

Ситуацію прокоментував продюсер Херсонської філії ПАТ “НСТУ” Рустам Авдєєв:

“На сьогоднішній день ще немає жодного рішення ПАТ “НСТУ” про скорочення. По-друге, створюються нові відділи, які працюватимуть так само у структурі ПАТ “НСТУ” в усіх філіях. Мовлення у нас на сьогоднішній день радіо та телебачення - три години десять хвилин регіонального контенту. У новому телевізійному і радійному сезоні планується збільшити до чотирьох годин, навіть трохи більше”.

Владислав Буркацький працює на телебаченні понад 30 років. Поки, говорить, попередження про скорочення не отримував:

“В нас ще ніхто не підписував заяву про скорочення, поки про скорочення не йдеться. Ми сюди вийшли просто показати, що нам не байдуже до майбутнього нашого та наших дітей. Якщо ми отримаємо, а вибачте, це не одна чи дві людини, а 50 %, попередження про скорочення, то ми поїдемо до Києва”.

Працівники телекомпанії підготували відкритого листа голові наглядової ради Світлані Остапі. Від дирекції ПАТ “НСТУ” сьогоднішню акцію прокоментував член правління Микола Чернотицький:

“Рішення про майбутнє скорочення поки не прийнято. Є тільки рішення, що ми маємо реалізовувати концепцію, і там будуть відбуватись певні трансформації. Чи буде зменшення кількості співробітників? Так, в подальшому це можливо. Але це в перспективі близько року. Жоден із 24-ох регіональних каналів не зникає – вони залишаються і співпрацюють. Ми робимо трансформацію, щоб поліпшити наш контент. На радіо ми посилюємо наші сильніші філії, де нас краще слухають, і прибираємо там, де гірше в регіонах, для того, щоб там залишався центральний контент Українського радіо”.

Аліна Олефір, Владислав Купрєєв.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди