Збірна України оголосила склад на чемпіонат Європи з велоспорту: хто у заявці

Збірна України оголосила склад на чемпіонат Європи з велоспорту: хто у заявці Facebook/ Mark Padun

Україна на Євро буде представлена 23 велосипедистами як у дорослих, так і молодіжних заїздах.

Стала відома заявка збірної України на чемпіонат Європи з велоспорту, який пройде з 8 по 12 вересня на півночі Італії у Трентіно.

Трентіно мало приймати Євро з велоспорту у 2020 році. Проте через пандемію коронавірусу змагання перенесли у французьку коммуну Плуа, у той час, як Трентіно отримало відповідне право у 2021 році.

Регламент чемпіонату Європи з велоспорту передбачає проведення 13 гонок: шість - шосейних та ще семи - із роздільним стартом. Програма змагань передбачає як дорослі чоловічі та жіночі старти, так і молодіжні та юнацькі.

У заявку збірної України увійшли 23 велосипедисти: 11 виступлять у дорослих гонках, ще 12 - у молодіжних.

Зокрема, на чемпіонаті Європи з велоспорту участь візьмуть Марк Падун, який закінчив виступи зі своєю командою Bahrain-Victorious на багатоденці Вуельта та дебютуватиме на дорослому Євро. А також 19-річний Андрій Пономар, який змагатиметься у роздільній та шосейній гонках серед велосипедистів до 23 років.

Заявка збірної України на чемпіонат Європи з велоспорту

• Жінки: Валерія Кононенко, Ольга Шекель (обидві - роздільна та шосейна), Олена Шарга та Юлія Бірюкова (обидві - шосейна), Ганна Соловей (роздільна)

Ганна Соловей - 29-річна спортсменка, основна її дисципліна це саме роздільний старт. Вигравала срібло чемпіонту світу в 2014 році у цій дисципліні, була чемпіонкою Європи-2013, а також срібною призеркою Європейських ігор-2015. Ольга Шекель - чинна чемпіонка України у гонці із роздільним стартом та віцечемпіонка у шосейній.

• Чоловіки: Михайло Кононенко, Олександр Головаш (обидва - роздільна та шосейна), Марк Падун, Анатолій Будяк, Віталій Буць, Андрій Кулик (усі - шосейна)

Марк Падун дебютує на дорослому чемпіонаті Європи. У 2015 році він змагався ще на молодіжному рівні (52-е місце у розділці, 32-е - у шосейній).

• U23-хлопці: Андрій Пономар (роздільна та шосейна), Кирило Царенко (роздільна), Андрій Мовчан, Данило Нікулін, Денис Хотулов, Максим Білий, Олександр Шевченко, Ярослав Паращак (усі - шосейна)

Андрій Пономар - чинний чемпіон Європи серед юніорів у шосейній гонці. У 2021 році Пономар став чемпіоном Європи серед дорослих у шосе, а також дебютував на багатоденці Джиро д'Італія.

• U23-дівчата: Тетяня Ященко, Вікторія Ярощенко (обидві - роздільна та шосейна), Ольга Кулинич та Марина Вареник (обидві - шосейна)

Серед учасників чемпіонату Європи - переможець останніх двох багатоденок Тур де Франс та бронзовий призер Олімпійських Ігор у Токіо - словенець Тадей Погачар. Також у заявку увійшов його партнер по збірній Словенії Прімож Рогліч - переможець загальної класифікації Вуельти.

У заявку на Євро увійшли також і партнери українця Марка Падуна по Bahrain-Victorious - Джіно Майдер (Швейцарія) та Мікель Ланда (Іспанія). Серед інших претендентів на перемогу у шосейній гонці - поляк Рафаль Майка, бельгієць Ремко Евенпул, словак Петер Саган, швейцарець Мікаель Шер, а також росіянин Павєл Сіваков.

• Загалом Україна на Євро з велоспорту виграла 27 медалей: 9 "золото" + 12 "срібло" + 6 "бронза".
  • Востаннє Україна здобувала медаль на Євро з велоспорту у 2019 році - "золото" Андрія Пономаря у шосейній гонці на юніорському рівні.
  • Починаючи з 2016 року, на чемпіонаті Європи проводяться і дорослі турніри. Українці на них поки що перемогу не здобували.