Вийшов термін експлуатації: чи зупинять 94 ліфти у Чернігові

Вийшов термін експлуатації: чи зупинять 94 ліфти у Чернігові

Вийшов термін експлуатації: чи зупинять 94 ліфти у Чернігові ФОТО: Суспільне Чернігів

94 ліфти у Чернігові можуть зупинити за рішенням суду. Про це йдеться в ухвалі Шостого апеляційного адміністративного суду. Вийшов їх термін експлуатації, а технічно-експертне обстеження на продовження строку їх використання не провели. Порушення влітку минулого року виявило управління Держпраці в області під час перевірки комунального підприємства «Новозаводське». І звернулося до суду з вимогою зобов'язати підприємство зупинити роботу ліфтів.

Термін експлуатації ліфтів 25 років. Потім його мають обстежити, перевірити всі механізми. За результатами зробити ремонт ліфту або дозволити його використовувати далі. На запит Суспільного до управління Держпраці в області про причини позову до суду заступниця начальника Ірина Хоменко відповіла:

«При тому, що передбачений заводом термін експлуатації (ліфтів, – ред.) вичерпався, утворилася та існує реальна загроза життю та здоров’ю людей, які використовують відповідне обладнання».

Громадський активіст Олександр Гашпар розповів, що Шостий апеляційний адміністративний суд частково задовольнив позов управління Держпраці. Зобов’язав КП "Новозаводське" зупинити ліфти, які не пройшли обстеження.

«Їх близько 100 по території Новозаводського району у багатоквартирних житлових будинках. Оскільки саме КП «Новозаводське» є управителем цих багатоквартирних будинків, то воно зобов'язувалося, згідно з договором про управління, брати на себе обов’язки щодо технічного обслуговування, здійснювати експертне обстеження у межах виділених коштів. І, відповідно, саме з КП «Новозаводське» укладено договір, як управителя з ТОВ «Центрліфт» і, відповідно, КП «Новозаводське» має зупиняти роботу цих ліфтів, як захід реагування на припис спеціального уповноваженого органу».

Вийшов термін експлуатації: чи зупинять 97 ліфтів у ЧерніговіФОТО: Суспільне Чернігів

Громадський активіст Олександр Гашпар

Як розповіла Суспільному юрисконсульт комунального підприємства «Новозаводське» Тамара Мурач, вони вже подали касацію на це рішення. З її слів, експертне обстеження не входить до договору і не покривається тарифом. Його мають проводити співвласники будинку, тобто самі мешканці.

«Всі рішення щодо управління майном приймаються співвласниками. Якщо співвласники передають частину своїх функцій управління управителю, то саме в цій частині управитель має право приймати рішення. В нас є договори, за якими частина функцій передана управителю. І послуга з проведення експертного обстеження у ці договори не входить і не надається. Згідно чинного законодавства, якщо послуга не входить до управління, то вона надається як додаткова на підставі рішення загальних зборів».

Вийшов термін експлуатації: чи зупинять 97 ліфтів у ЧерніговіФОТО: Суспільне Чернігів

Юрисконсульт комунального підприємства «Новозаводське» Тамара Мурач

На загальних зборах мешканці будинку можуть за гроші замовити технічно-експертне обстеження у КП «Новозаводське», або ж знайти інше підприємство, яке проведе експертизу, сказала Тетяна Мурач. За рішенням суду мають зупинити чотири ліфти у дев’ятиповерхівці на вулиці Любецькій, 7 у Чернігові. Попередження про те, що вийшов термін експлуатації ліфтів, розвішували на під'їздах будинку і розміщували на сайті, сказала Тамара Мурач.

Зінаїда Леонова живе у будинку на вул. Любецькій, 7. Розповіла, попередження не бачила.

Вийшов термін експлуатації: чи зупинять 97 ліфтів у ЧерніговіФОТО: Суспільне Чернігів

Зінаїда Леонова, мешканка будинку на вул. Любецькій, 7

«Не бачила, хоча їжджу постійно і нічого не бачила. Щоб щось писали, то ні. В нас замінили стіни прекрасно. Ось буваю у дівчат в інших будинках, то там страшне».

Вийшов термін експлуатації: чи зупинять 94 ліфти у ЧерніговіФОТО: Суспільне Чернігів

Ліфт, який мають зупинити за рішенням суду

Вийшов термін експлуатації: чи зупинять 94 ліфти у ЧерніговіФОТО: Суспільне Чернігів

Ліфт, який мають зупинити за рішенням суду

Як розповів Суспільному голова ради ОСББ Максим Конашевич, якість обслуговування і технічний стан ліфтів мають контролювати власники приміщень у будинку.

«Все, що є у будинку: допоміжні приміщення, технічне оснащення електромережі, технічне оснащення тепломереж, водовідведення, водопостачання, то це все належить власникам приміщень. Власники приміщень мають думати вже зараз, відкладати гроші на ремонти ліфтів. Можливо з органами місцевого самоврядування прийняти участь у програмі. Це є програма 50 на 50. 50% дають мешканці і 50% дає міський бюджет. Або програма 70 на 30. Або 85 на 15. Це для ОСББ. Якщо ви створюєте ОСББ, то ви можете розраховувати до 70% на компенсацію з міського бюджету».

Вийшов термін експлуатації: чи зупинять 97 ліфтів у ЧерніговіФОТО: Суспільне Чернігів

Голова ради ОСББ Максим Конашевич

Заступниця начальника управління Держпраці в області Ірина Хоменко на запит Суспільного повідомила, що КП «Новозаводське», як управитель, зобов'язане утримувати ліфти і щорічно звітувати перед споживачами про витрати.

«Від рішення управителя погодити такі витрати, залежить усунення порушень», – йдеться у відповіді.

Читайте також:

Дефібрилятори, «Зелена сцена» та спортивні заходи: які проєкти змагатимуться в Бюджеті участі

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди