285 тисяч грн збитків замість 6,5 млн: чому прокуратура перекваліфікувала справу мера Ужгорода

285 тисяч грн збитків замість 6,5 млн: чому прокуратура перекваліфікувала справу мера Ужгорода

285 тисяч грн збитків замість 6,5 млн: чому прокуратура перекваліфікувала справу мера Ужгорода Суспільне Закарпаття

285 тисяч гривень замість 6,5 мільйонів: таку суму збитків визначила експертиза під час реконструкції "Совиного гнізда" в рамках кримінальної справи проти міського голови Ужгорода Богдана Андріїва. Про це Суспільному повідомила речниця прокуратури Закарпаття Катерина Хижняк. Чому змінилася сума збитків та які причини перекваліфікації справи — розбиралося Суспільне.

Богдан Андріїв про закриття кримінальної справи

6 вересня справу Богдана Андріїва щодо службової недбалості закрили у зв’язку із закінченням строку давності. Суспільне звернулося за коментарем до Богдана Андріїва, чи визнає він свою вину. Ситуацію прокоментував його адвокат Євген Старцев.

"Богдан Євстафійович не визнав своєї провини у вчиненні злочину: і вся сторона захисту на тому наполягає, що він, дійсно, жодного кримінального правопорушення не вчиняв. Але з метою економії процесуального часу всіх сторін кримінального провадження, ми спільно прийняли рішення про подачу клопотання про закриття кримінального провадження у зв'язку з закінченням строків давності притягнення до кримінальної відповідальності. Що це означає, що нібито справа й була, а зараз вона закрилася. Причому суд в своїй ухвалі не в праві визнавати вину у вчиненні злочину. Тобто його вина на сьогодні залишається недоведеною", — прокоментував Євген Старцев.

285 тисяч грн збитків замість 6,5 млн: чому прокуратура перекваліфікувала справу мера УжгородаСуспільне Закарпаття

Чому перекваліфікували справу проти міського голови

Кримінальне провадження щодо Богдана Андріїва відкрили у 2018 році. Воно стосувалося реконструкції пам'ятки архітектури "Совине гніздо". Тоді міському голові Ужгорода оголосили підозру в розтраті 6,5 мільйонів гривень під час проведення ремонтних робіт. У серпні цього року підозру змінили на службову недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки, — розповіла речниця Закарпатської обласної прокуратури Катерина Хижняк.

"Причиною для того, аби обвинувачення було змінене стало те, що під час судового розгляду виявилося, що висновки судової будівельно-технічної експертизи, згідно з якими була встановлена і сума збитків – це 6,5 мільйонів, — вони були хибними, тому що в суді вже було допитано експерта, який безпосередньо проводив цю експертизу і виявилося, що він жодного разу не виїжджав на місце подїї, власне, не проводив ніякі заміри й при встановленні цієї суми збитків керувався лише наданими йому документами. Водночас в межах кримінального провадження була присутня й інша така експертиза іншими експертами, згідно з якою встановлено, що розмір збитків становить 285 тисяч гривень. Тут уже експерти і виїжджали на місце події, і проводили заміри, таким чином, керуючись цією інформацією, встановили такий розмір збитків", — розповіла речниця.

285 тисяч грн збитків замість 6,5 млн: чому прокуратура перекваліфікувала справу мера УжгородаСуспільне Закарпаття

На запитання: чи подаватиме прокуратура апеляційну скаргу на рішення міськрайонного суду, Катерина Хижняк відповіла: "Наразі ми очікуємо на проголошення повного тексту рішення суду, після чого вивчимо і будемо приймати рішення щодо наявності або відсутності підстав для його оскарження".

Чому суд закрив справу Богдана Андріїва

Суддя-спікер Ужгородського міськрайонного суду Тамаз Деметрадзе пояснює, чому головуючий суддя Андрій Іванов виніс рішення про закриття справи Богдана Андріїва.

"Враховуючи, що з моменту подій, які мали місце у листопаді-грудні 2015 року минуло понад 5 років, відповідно, строк притягнення до кримінальної відповідальності закінчився, якщо ми беремо до уваги ч. 2 ст.367 КК України Службова недбалість, що спричинила тяжкі наслідки. Захист, відповідно, заявив клопотання, прокурор не заперечував щодо закриття кримінального провадження за таких підстав, відповідно судом й було прийняте таке рішення. Слід наголосити на тому, що це є обов’язок суду розглянути клопотання і прийняти таке рішення. Однак, закривається кримінальне провадження за нереабілітуючими обставинами. Не встановлюється вина в таких підставах, але закривається – за закінченням строків притягнення до кримінальної відповідальності", — прокоментував Тамаз Деметрадзе.

285 тисяч грн збитків замість 6,5 млн: чому прокуратура перекваліфікувала справу мера УжгородаСуспільне Закарпаття

За словами Тамаз Деметрадзе, подати апеляційну скаргу сторони можуть впродовж семи днів з дня проголошення рішення.

Що відомо:

  • Від кримінальної відповідальності звільнили Ужгородського міського голову Богдана Андріїва. Вирішили закрити справу сьогодні, 6 вересня, на засіданні Ужгородського міськрайонного суду.
  • Понад 821 тисячу гривень зарплати за рік задекларував Ужгородський міський голова Богдан Андріїв.

Читайте нас у Telegram, Viber та Іnstagram

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди