У Полтаві жителі 22 будинків до жовтня матимуть перебої із газопостачанням

У Полтаві жителі 22 будинків до жовтня матимуть перебої із газопостачанням

У Полтаві жителі 22 будинків до жовтня матимуть перебої із газопостачанням Суспільне Полтава

До 1 жовтня понад 20 будинків у Подільському районі Полтави матимуть перебої із газопостачанням. Це через планову заміну труб, говорить речниця підприємства «Полтавагаз» Анжела Сливкіна.

Полтавка Наталія Чуб проживає на вулиці Гулака-Артемовського. У будинку жінки від 6 вересня тимчасово відключили газопостачання. Це через планову заміну газопроводу на вулиці, де вона живе.

У Полтаві жителі 22 будинків до жовтня матимуть перебої із газопостачаннямСуспільне Полтава

Полтавка Наталія Чуб

"Якісь листівки приходили, що будуть відключати. Якого числа там було вказано. Замінюють, то добре. Якщо воно треба, то хай міняють, але в нас відключили колонку, котел.", – говорить полтавка Наталія Чуб.

Замінювати підземний газопровід почали майже три тижні тому. Спочатку були підготовчі роботи, нині труби замінюють з металевих на пластикові.

"Наразі підготовлюємо приямок для того, щоб перерізати газопровід-ввід низького тиску. Ми вже нову магістраль поклали. Після того, як підготуємо приямок для переврізання, підготуємо інші з’єднання для поліетилену. Глибина прокладання газопроводу – півтора метра", – говорить старший майстер «Полтавагазу» Володимир Костенко.

У Полтаві жителі 22 будинків до жовтня матимуть перебої із газопостачаннямСуспільне Полтава

Планова заміна газопроводу

"Роботи виконано на відсотків 35. Замінено труб на ділянці, приблизно 285 метрів газопроводу. Зараз виконуємо облаштування газопроводів-вводів до житлових будинків. До кожного індивідуально. Виходять слюсарі та виконуємо пуски газу. Потім облаштовуватимемо територію і засипатимемо траншею піском", – говорить начальник Полтавського управління експлуатації газорозподільної системи «Полтавагазу» Валерій Камарда.

За словами Валерія Камарди, металеві труби замінюють, бо вони застаріли. Їх прокладали у 70-х роках минулого століття, говорить Наталія Чуб.

У Полтаві жителі 22 будинків до жовтня матимуть перебої із газопостачаннямСуспільне Полтава

Валерій Камарда, начальник Полтавського управління експлуатації газорозподільної системи «Полтавагазу»

"Металеві труби на даній ділянці лежали в агресивному середовищі. Вони підлягають перекладці, оскільки їм уже більше 50 років. У поліетиленового газопроводу трішки більші терміни експлуатації та він набагато якісніший", – говорить начальник Полтавського управління експлуатації газорозподільної системи «Полтавагазу» Валерій Камарда.

Усього планують оновити 782 метри газопроводу. Через це у жителів 22 будинків будуть перебої із газопостачанням.

У Полтаві жителі 22 будинків до жовтня матимуть перебої із газопостачаннямСуспільне Полтава

Планова заміна газопроводу

"Роботи проводять поетапно та частинами, це для зручності користувачів природного газу. Відключається певна ділянка газопроводу, а потім будинки. І так буде робитися в декілька етапів. Робиться це, щоб скоротити час відключення будинків від газопостачання. Наскільки швидко буде відновлене газопостачання, залежить не лише від фахівців «Полтавагазу», але й від того, наскільки жителі району готові до співпраці. За правилами, для того, щоб фахівці «Полтавагазу» могли відновити газопостачання, користувачі повинні надати доступ до своїх приміщень, щоб фахівці перевірили безпечність розподілу газу", говорить речниця підприємства «Полтавагаз» Анжела Сливкіна.

Перебої із газопостачанням у будинках будуть до 1 жовтня, каже Анжела Сливкіна. Роботи планують завершити до середини наступного місяця. Їхня вартість буде відома, каже речниця, після завершення.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди