Українські веслувальники вибороли п'ять медалей на чемпіонаті світу серед юніорів і молоді: фото Planet Canoe

Збірна здобула історичне "золото" в байдарці-четвірці.

У португальському Монтемор-у-Велю завершився чемпіонат світу серед юніорів та молоді з веслування на байдарках і каное. Збірна України завоювала на ньому п'ять медалей: "золото", три "срібла" та "бронзу".

Єдине "золото" Україні принесла молодіжна байдарка-четвірка. Перемогу на дистанції 500 метрів у віковій категорії до 23 років здобули Василь Смілка, Дмитро Даниленко, Віталій Бистревський і Олександр Зайцев U23.

На половині дистанції український екіпаж ішов на третьому місці, проте в другій полині вирвався в лідери та врешті переміг із часом 1:24.26 хвилини, обійшовши Польщу та Росію.

Для України це "золото" стало першим у історії в байдарці-четвірці.

Юніорська команда здобула в Португалії три срібні нагороди. Каное-двійка Ксенії Романчук і Тетяна Смиловенко стала другою на дистанції 500 метрів із результатом 2:00.78 хвилини.

За 200 метрів до фінішу українки обійшли росіянок Софію Штіль і Єкатєріну Шляпнікову та виграли в них понад дві секунди. "Синьо-жовтих" випередили лише угорки Лаура Ґонцоль і Река Опавскі.

каноеФКУ

Ксенія Романчук і Тетяна Смиловенко ("срібло")

Пізніше Романчук і Смиловенко додали на свій рахунок ще одне "срібло" – вже в складі каное-четвірки. Разом із Іриною Федорів та Христиною Осіпчук спортсменки стали віцечемпіонкам на дистанції 500 метрів. Каноїстки знову перемогли Росію та поступилися 1.4 секунди Угорщині.

На чемпіонаті світу вперше розігрували нагороди в цій дисципліні.

Третя срібна медаль – у юніора Даніїла Платаша. На спринтерській дистанції 200 метрів серед байдарок-одиночок він на пів корпусу поступився португальцю Педро Касіньї та з відставанням у 0.27 секунди став другим (35.93 с).

За словами веслувальника, у майбутньому – у віковій категорії U23 – він планує взяти реванш і стати чемпіоном.

"На "23" плани – "золото" і тільки "золото". Треба вже, треба. Тут небагато до першого лишилося".

Чемпіонат закінчився для України "бронзою" в ще одній дисципліні, яка дебютувала на такому рівні змагань, – змішаній каное-двійці на 500 метрів. Третє місце серед молоді посіли Андрій Шкарнега та Валерія Терета з часом 2:02.01.

каноеФКУ

Андрій Шкарнега та Валерія Терета ("бронза") з командою

• Усі медалі України на чемпіонаті світу з веслування на байдарках і каное серед юніорів і молоді-2021

"Золото": Василь Смілка, Дмитро Даниленко, Віталій Бистревський і Олександр Зайцев (байдарка-четвірка, 500 м, U23)

"Срібло": Ксенія Романчук / Тетяна Смиловенко (каное-двійка, 500 м, юніорки), Даніїл Платаш (байдарка-одиночка, 200 м, юніори), Ксенія Романчук, Ірина Федорів, Христина Осіпчук і Тетяна Смиловенко (каное-четвірка, 500 м, юніорки)

"Бронза": Андрій Шкарнега / Валерія Терета (каное-двійка, мікст, 500 м, U23)

• 16-19 вересня у столиці Данії Копенгагені відбудеться дорослий чемпіонат світу з веслування на байдарках і каное.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу