Якою буде вартість газу: Хмельницька міська рада готує позов проти "Укргазвидобування"

Якою буде вартість газу: Хмельницька міська рада готує позов проти "Укргазвидобування"

Якою буде вартість газу: Хмельницька міська рада готує позов проти "Укргазвидобування"
Фото: dilovyi.info

Хмельницька міська рада подаватиме позов до суду на підприємство групи «Нафтогаз» – «Укргазвидобування», розповів Суспільному міський голова Олександр Симчишин. За його словами, на початку серпня міська рада звернулась в газовидобувну компанію, аби та продавала газ без посередників за меншою ціною, на що отримала відмову.

Чи є перспективним цей судовий позов?

Директор «Хмельницьктеплокомуненерго» Володимир Скалій каже: на сьогодні отримують газ для населення за ціною 7583 гривні за тисячу метрів кубічних.

Хмельницький міський голова Олександр Симчишин розповів: міська рада передбачала, що «Укргазвидобування» не піде на умови продажу газу за меншою ціною.

""Укргазвидобування" говорить, що вони є частиною "Нафтогазу", і вони вважають, що "Нафтогаз" має постачати усім користувачам через дочірні підприємства, напряму – хто як вже бажає. Ми з цим не погоджуємось. Ми зараз готуємо позовну заяву до суду з тим, аби Господарський суд зобов’язав "Укргазвидобування" уклав угоду з нашими теплопостачальними підприємствами на постачання українського природного газу, собівартість якого зараз – 4-4,2 тисячі гривень за тисячу кубометрів", - каже міський голова. Та припускає, якою може бути ціна за тисячу кубометрів газу, на його думку, прийнятною в опалювальний сезон:

- Реально, нормальна ціна та, яка закладена в теперішньому тарифі – це в межах 6-6,5 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Це та ціна, з якою можна ефективно господарювати нашим теплопостачальним підприємствам. Та ціна, про яку зараз говориться – 21 тисяча гривень за тисячу кубометрів - це катастрофічна ціна. І якщо вона буде, то нам до кінця року треба додатково знайти 37 мільйонів гривень, аби розрахуватися за енергоносії.

Собівартість українського газу - від 4 тисяч гривень за тисячу кубометрів.
Собівартість українського газу - від 4 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Суспільне Карпати

Голова громадської організації "Хмельницький енергетичний кластер" Степан Кушнір вважає, що судовий позов міської ради, ймовірно, не матиме перспектив на виграш:

- Немає подібних успішних судових практик. Якщо б вони були, то цей шлях міг би бути швидким і зрозумілим. А зараз Хмельницька міська рада є першопрохідцем. Зрозуміло, що людям краще, коли вони купують державний газ, який належить їм, від державної компанії, яка його видобуває, з мінімальною націнкою. Або взагалі без націнки. Але, за таких умов не зможе існувати галузь, не зможе розвиватися, не зможуть бути залучені інвестиції в розвиток інфраструктури і не зможуть надаватися послуги.

Політолог Микола Олійник у позові Хмельницької міської ради вбачає політичний крок місцевої ради. Додає: судовий процес будуть максимально затягувати то тої пори, поки пройде черговий опалювальний сезон.

"Міська влада, щоб дати тепло, змушена буде піднімати тарифи. А потім скажуть: "Дивіться, президент прекрасний. Це ось такі погані міські голови, вони піднімають тарифи". Міський голова має турбуватися про мешканців міста. Відповідно, щоб підтримувати свої високі рейтинги, він зобов’язаний це робити. Хоч і прекрасно розуміє, що "Укргазвидобування" – це структурний підрозділ, і він не має повноважень робити якісь апаратні дії", - каже політолог. Та додає: на вартість газу можна буде вплинути, якщо з Хмельницького візьмуть приклад інші міста України, так само подаючи судові позови.

Читайте також

На початок