Наслідки пожежі. Скільки буде коштувати новий орган для костелу Святого Миколая

Наслідки пожежі. Скільки буде коштувати новий орган для костелу Святого Миколая

Наслідки пожежі. Скільки буде коштувати новий орган для костелу Святого Миколая Будинок органної музики

Голова ГО "Рада з урбаністики Києва" Віталій Селик повідомив, що на відновлення костелу та органу вдалося зібрати понад 25,37 мільйона гривень. Він також спробував підрахувати, скільки коштів знадобиться на покупку нового інструмента.

Оскільки загоряння у костелі Святого Миколая, вірогідно, трапилося через замикання проводки у механізмах органу, найбільше внаслідок пожежі постраждав саме інструмент. Він згорів повністю і вже не підлягає відновленню.

"Орган був сконструйований спеціально для цього залу майстрами відомої фірми "Rieger-Kloss" (місто Крнов, Чехословаччина). Майстри намагалися наблизити його зовнішній вигляд до архітектурного стилю костьолу", — описав Селик цей унікальний інструмент на своїй сторінці у соцмережі.

Інструмент мав 55 регістрів, що були розподілені по трьох мануальних та педальній клавіатурах, і 3945 труб різних розмірів (від 13 міліметрів до 6 метрів), виготовлених з металу та цінних порід дерева (чорного та червоного). Програмне керування дозволяло повною мірою використовувати всю палітру його тембрів.

За словами Селика, на сьогодні такий орган може коштувати близько 1-1,5 мільйона доларів (27-40 мільйонів гривень). Проте є один нюанс: чеська фірма-виробник кілька років тому оголосила про неплатоспроможність, звільнила всіх працівників і припинила роботу. Тому для його виготовлення доведеться шукати інші майстерні.

Долучитися до відновлення костелу та органу вирішила низка українських бізнесменів та компаній. ROZETKA, Monobank, SD Capital, "Альфа-Банк Україна", SAGA Development, Taryan Group, Ajax Systems, "Райффайзен Банк", "ПУМБ", Dragon Capital, "ПриватБанк", "Нова пошта", ENSO, Група Компаній "Автострада", "Епіцентр К", девелоперська компанія UDP, Blackshield Capital, IBOX Bank, "Бізнес-центри Форум" та "Всюдиходи SHERP", Arricano, Smile Development, Global Spirits, "АТБ-Маркет", KAN Development вже переказали по мільйону гривень.

Що відомо

  • Костел Святого Миколая розташований у центрі Києва на Великій Васильківській вулиці. Храм побудований у 1899—1909 роках у неоготичному стилі київським архітектором Владиславом Городецьким.
  • Пожежа у костелі Святого Миколая почалася 3 вересня близько 22 години. Під час репетиції музиканти відчули запах диму, а потім побачили задимлення в приміщенні, де знаходяться інженерні мережі, які забезпечують роботу органу.
  • Станом на 23:30 пожежу ліквідували. Як відзначили у ДСНС, на місці події вони задіяли 16 одиниць основної та спеціальної техніки та 80 людей особового складу. Ніхто з людей не постраждав.
  • 4 вересня Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко опублікував реквізити для збору коштів на відновлення Костелу.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше