”Лікарня завищила вартість препарату під час закупівлі”,– журналіст-розслідувач Павло Лісніченко

”Лікарня завищила вартість препарату під час закупівлі”,– журналіст-розслідувач Павло Лісніченко

”Лікарня завищила вартість препарату під час закупівлі”,– журналіст-розслідувач Павло Лісніченко Facebook

Кропивницька міська лікарня імені Святої Анни завищила на триста тисяч гривень вартість препарату від анемії на закупівлі "Прозоро". Про це Суспільному розповів журналіст-розслідувач Павло Лісніченко. Фахівець із закупівель лікарні Павло Пузир сказав, що, навпаки, заощаджують бюджетні гроші.

Журналіст-розслідувач закупівель "Прозоро" Павло Лісніченко розповів, які недоліки виявив у закупівлях лікарні імені Святої Анни: ”Ситуація в тому, що відповідно до очікуваної вартості цієї закупівлі за один шприц препарату в лікарні готові були заплатити двісті вісімнадцять гривень. Найцікавіше те, що за три тижні до закупівлі ця лікарня купувала даний препарат за прямою угодою з постачальником за ціною сто дев’яносто гривень за один шприц”.

Журналіст порівняв закупівлю з аналогічними в інших областях: ”В Україні, загалом, подібний препарат купують через відкриті торги після проведених аукціонів на порядок дешевше – сто сорок п’ять-сто п’ятдесят гривень за шприц”.

Фахівець із закупівель лікарні імені Святої Анни Павло Пузир розповів, що вартість препаратів не завищують: ”Наша лікарня постійно закуповує ліки згідно цін Міністерства охорони здоров'я або відкритих даних, які дає Торгово-промислова палата. Відбувся аукціон, ми визначили переможця на дану продукцію – це фірма "МТК". Ціна одного шприца – сто тридцять дев’ять гривень шістдесят вісім копійок. Матимемо економію бюджетних грошей з очікуваної вартості – чотириста сімдесят тисяч гривень”.

Адвокат з питань закупівель Еміль Багірян корупції в діях лікарні не бачить: ”Будь-які ціни на закупівлі лікарських препаратів звідкись беруть. Ціни надала Торгово-промислова палата, лікарня керувалась саме ними. Фактично ж ліки придбали дешевше, тобто жодної корупційної складової тут немає”.

За словами адвоката, скасовувати закупівлю можна, якщо учасники надали недостовірну інформацію щодо свого підприємства, або в закупівлі взяв участь один учасник і немає конкурентності щодо можливого зниження цін на препарат.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди